Smrt herce s pohledem George Clooneyho: Obhajoba mladých útočníků zneužila jeho orientaci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ramon Novarro
Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer, Public domain, via Wikimedia Commons

Ramon Novarro se narodil v roce 1899. Už jako osmnáctiletý mladík se proslavil u němého filmu a velmi rychle se vypracoval ve hvězdu. Ve 30. a 40. letech tento americko-mexický herec vystupoval dokonce v Hollywoodu. Jeho život vyhasl v roce 1968. Nešlo ale o přirozenou smrt ani žádnou nehodu. Herec s pohledem George Clooneyho byl brutálně zavražděn.

Jeho exotický vzhled lákal fanoušky. Stal se oblíbeným především u žen, což pro něho bylo velmi náročné. Novarro byl totiž gay a dlouho svou orientaci tajil. Jednak aby si udržel publikum, jednak také proto, že žil v době, kdy se lidé homosexualitou nechlubili, uvádí Los Angeles Times.

Ramon Novarro byl podle serveru Grunge katolíkem, a dlouho tak cítil vnitřní rozpor sám v sobě, než se dokázal se svou sexualitou smířit. Nakonec to byla ale ironicky právě jeho orientace, která ho stála život.

V zákulisí jiný než ve filmu

Ve filmech a před fanoušky byl Novarro krasavec, který se na všechny usmíval, hýřil pozitivní energií, nikdo v něm neviděl nic špatného. Jenomže v osobním životě byl úplně jiný.

Měl problémy s alkoholem a po čtyřicítce se konečně naučil přijmout to, kým je. Rozhodl se, že si vynahradí vše, co v mládí promeškal. Rozneslo se o něm poměrně rychle, že mladým mužům platí za jejich sexuální služby.

A bohužel pro něj se o tom doslechl i dvaadvacetiletý Paul Ferguson. Právě ten společně s mladším, teprve sedmnáctiletým bratrem Tomem herce v jeho bytě zavraždil. Motivem vraždy přitom měly být peníze.

Brutální vražda

Paul a Tom Fergusonovi si sjednali s Novarrem schůzku v jeho bytě pod záminkou nabídky sexuálních služeb. Místo toho ho ale začali mučit a přemlouvat, aby jim prozradil, kde má schované peníze, které si údajně nechával někde ve svém bytě.

Neměli původně v plánu ho usmrtit, nakonec ho ale zbili tak, že se stárnoucí hvězda udusila svou vlastní krví. Během soudního procesu pak obhajoba mladíků Novarra nazvala starým podivínem a jeho orientaci a touhu po sexuálním styku s mladými muži zneužila proti němu.

Bratři byli nakonec odsouzeni na doživotí, po několika letech je ale soudy omilostnily a propustily na svobodu. Jejich matka tehdy podle Altfg k celému případu uvedla: „Novarro byl podivín a úchyl. Zemřít si zasloužil.“

Zdroj: Grunge, Los Angeles Time, Altfg

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články