Pod obézní ženou se propadala postel, spát musela na zemi. Díky operaci je z ní úplně jiný člověk

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Carlene Booth
Zdroj: Profimedia

Obezita je problémem mnoha lidí, některým ale trvá dlouho, než si uvědomí, že by se sebou měli něco dělat. Probere je až nějaká konkrétní situace. Může to být zdravotní problém, neúspěšná snaha najít v obchodě kalhoty své velikosti, nebo třeba to, co se přihodilo jednatřicetileté Carlene Booth.

Jako mladá nebývala při těle. Až po setkání s manželem si vyvinula závislost na jídle. Podle svých slov věděla, že ho má jistého a on ji miluje takovou, jaká je. Neměla se pro koho snažit. Dnes už ale ví, že by se měla snažit především sama pro sebe.

Pomocí jídla zvládala Carlene všechno. Jedla, když něco slavila, jedla, když byla ve stresu, jedla z nudy. Nakonec to došlo tak daleko, že její váha začala přitahovat pohledy ostatních. Ona si ale ze smíchu lidí kolem sebe nic nedělala. Že by se měla změnit, pochopila až později.

Noc co noc spala na zemi

Carlene se několik týdnů po zakoupení nové postele potýkala s velkým problémem. V noci se pod ní totiž její část postele podlamovala. Ona se tak vždy probudila na zemi, odešla do jiné místnosti a tam spala na matraci na zemi. Ráno s mužem postel opravili.

Situace se ale pravidelně opakovala. Svého manžela v noci Carlene nebudila, dotklo se jí ale, když jí jednoho dne řekl, zda by neměla jít spát na matraci rovnou, když tam stejně nakonec skončí. Žena se tak rozhodla, že je třeba s postavou něco udělat.

Carlene Booth

Zdroj: Profimedia

Dala se do cvičení i do diet, jelikož ale věděla, že jídlo je pro ni vším, a dokud jí není špatně, jednoduše jíst bude, nechala si také podvázat žaludek. Tento zákrok jí s hubnutím výrazně pomohl. I tak to ale stálo mnoho sil, než se dostala na svou vysněnou váhu.

Bála se také o své zdraví

„Byl leden 2021, já jsem seděla za stolem, jedla a přemýšlela, že opět nedodržuji své novoroční předsevzetí. Ale ani tak jsem nemohla přestat jíst dorty, které byly přede mnou. Bála jsem se tou dobou i covidu, protože jsem se velmi rychle zadýchávala a byl by pro mě problémem,“ popsala Carlene.

Carlene Booth

Zdroj: Profimedia

Až situace s postelí ale něco skutečně změnila. Carlene se za rok podařilo shodit téměř 80 kilo. Podle svých slov ale často zapomíná, že už nemusí bojovat se základními věcmi, jako je například sprchování. To jí totiž kdysi dělalo velký problém.

V hubnutí už pokračovat Carlene nechce. Je se sebou spokojená a ráda by si udržela váhu, kterou dnes má. S tím souhlasí i její muž, který by údajně doma žádnou vychrtlinu mít nechtěl. Důležité teď je, aby se Carlene opět nedala na starý životní styl.

Zdroj: mirror.co.uk, flipboard.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články