Na TikToku užívají stroužky česneku k vyčištění dutin. Toto by vás nikdy nenapadlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cesnek
Zdroj: Shutterstock

Všichni víme, že česnek je přísada, kterou lze použít ke zlepšení chuti téměř čehokoli. Od masa a těstovin přes vejce až po grilované houby. Je také známo, že česnek je zdraví prospěšný. Konzumuje se již po dlouhá staletí a lidé ho buď milují, nebo nesnášejí.

Existuje ale způsob, jak využívat některé zdravotní výhody této potraviny, aniž byste museli česnek konzumovat? Podle sociální sítě TikTok ano. Pojďme se podívat, jak na to!

Trend na Tik Toku

Uživatel na sociální síti TikTok představil nový způsob, jak používat česnek. Podle nového virální videa tvrdí, že vložením stroužků česneku přímo do nosních dírek vyčistíte své ucpané dutiny.

Video bylo opatřeno titulkem s varováním o hlenu, který diváci uvidí. Tvůrci ve videu uvedli: „Není to nebezpečné. Česnek jednoduše vyčistí vaše dutiny.“ A i když to vypadá, že tento trik funguje, sledování videa může být pro někoho doopravdy nechutné.

@rozalinekatherinei’m shook lol #tiktoktaughtme #thankyoutiktok #tiktokhacks♬ Coffee Music – Cafe Music BGM channel

Samotný tvůrce videa objasnil, že video bylo určeno pro komediální účely a nemá být skutečnou lékařskou radou. Video získalo přes čtyři a půl milionu lajků a mnoho lidí tento trik ocenilo.

Pravděpodobně je však lepší tento trik doma nezkoušet. Zatímco stroužky česneku mohou pomoci vyčistit dutiny, jsme si jistí, že existuje mnoho účinnějších a méně nepříjemných způsobů, jak si nos vyčistit.

Jak na čištění dutin

Nejjednodušší cestou bude užívání léku na čištění dutin, nebo dokonce konzumovat česnek běžným způsobem. Možná je tedy nejlepší nechat tento trik komikům a jednoduše se vrátit k vychutnávaní česneku v pokrmech.

A pokud máte rádi česnek, pak byste se měli vyvarovat nejčastějších chyb, které dělá při vaření snad úplně každý.

Pokud chcete v kuchyni použít česnek, nepoužívejte česnek mletý. Z čerstvého česneku získáte nejvíce vitaminů a živin, které se v něm nachází. Některé výzkumy ukázaly, že čerstvý česnek obsahuje vyšší hladinu alicinu, což je složka, která předchází krevním sraženinám a bakteriálním infekcím.

Další častou chybou je samotné skladování česneku. Sušený česnek by měl být skladován při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě s dostatečným přísunem vzduchu. Může být také uložen v papírovém nebo síťovém sáčku, aby bylo zabráněno klíčení.

Rozhodně česnek neskladujte v lednici. Za pár dnů by byl zralý na vyhození a vy byste museli zbytečně znovu do supermarketu.

Zdroj: Mashed, TikTok
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články