Konzumace masa nedělá z mužů chlapy jako hora, věří bodybuilder, který jej přestal jíst kvůli přítelkyni

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Paul Kerton
Zdroj: Profimedia

Pokud se chce někdo věnovat posilování svého těla, nabrat svalovou hmotu a být silný, musí kromě cvičení také správně jíst. A mnoho lidí má za to, že v takovém případě jsou potřeba především bílkoviny, které pochází hlavně z masa. Veganský bodybuilder Paul Kerton to ale vidí jinak.

K tomu, aby byl člověk zdravý a nabral svalovou hmotu, není potřeba jíst živočišné produkty. „Konzumace masa není to, co dělá z některých mužů chlapy jako hora,“ říká podle serveru Daily Mail Kerton.

Už nepotřebuje maso k tomu, aby byl silný

Devětačtyřicetiletý fitness trenér se stal veganem před deseti lety. Tehdy následoval svou partnerku, která živočišné produkty nejedla nikdy, a on ji chtěl podpořit. Zjistil, že jeho tělo si na novou stravu velmi rychle zvyklo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Paul | Vegan Health & Fitness (@hench_herbivore)

Paul se rozhodl světu dokázat, že není třeba jíst maso, aby měl svaly. Podle jeho slov je důležité dodržovat přísun těch správných živin. To se dá ale zajistit i s doplňkami stravy a rostlinnými potravinami.

„Dříve jsem do těla dostával zhruba 500 gramů živočišných bílkovin denně. To jsou například čtyři kuřecí prsa. Pak jsem ale přišel na to, že na rostlinné stravě se cítím stejně dobře. A na mou tělesnou kondici to má vliv leda pozitivní,“ vysvětluje.

Jedl jsem věci, co jsem ani neměl rád

Paul uznává, že si myslel, že důležité bílkoviny do těla dostane masem nebo vejci. Jedl prý hodně tuňáka a vajíčka, přitom mu bylo jídlo vyloženě odporné. Pak přišel na to, že stejné množství bílkovin získá například z luštěnin.

„Nechápu, jak jsem mohl být tak hloupý. Jedl jsem zvířata, protože jsem myslel, že bez nich budu slabý. Ale to je nesmysl. Dnes žiju v souladu s přírodou a na zvířata se dívám úplně jinak,“ říká fitness trenér.

Zdroj: Instagram, Daily Mail, Twitter, Weardulo

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články