Extravagantní umělec a zastánce polyamorie Oberon Zell přivedl k životu jednorožce. Vytvořil je z koz

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
mag druid
Zdroj: Shutterstock

Oberon Zell-Ravenheart, zakladatel Církve všech světů a vyznavač polyamorie, se dlouho angažoval v pohanských a magických komunitách. Nejvíce se však proslavil oživením mytických tvorů.

V průběhu 19. a 20. století se o vytvoření jednorožců pokoušela hrstka odborníků a ze všech se to skutečně podařilo pouze jedinému člověku, Oberonu Zellovi. Extravagantní spisovatel a myslitel oslaví tento rok 81. narozeniny.

Založil církev a stvořil jednorožce

Oberon Zell může působit jako blázen, ale ve skutečnosti je velmi vzdělaný.

Pracoval mimo jiné jako psycholog a učitel. Ve všech směrech se jedná o velmi zajímavou osobnost. Například založil Církev všech světů.

Stoupenci tohoto hnutí pokládají naši planetu za živý organismus neboli Matku Gaiu, a lidé by proto měli žít v souladu se všemi organismy.

Jeho posedlost jednorožci začala v 70. letech 20. století fantasy románem Petera Beagla Poslední jednorožec.

Myšlenka, že jednorožci kdysi potulovali po naší Zemi a nakonec vymizeli, ho přiměla pokusit se je přivést znova k životu.

Jak uvádí web History of Yesterday, inspiroval se Franklinem Doveem, který se také pokoušel vytvořit jednorožce, ale v době jeho snah ještě nebyla medicína dostatečně vyspělá.

Místo koní použil kozy

Chirurgický postup zahrnoval přenesení rohových pupenů nově narozeného zvířete z jejich obvyklého místa do centrální polohy na přední straně lebky.

Přenos rohových pupenů byl usnadněn tím, že během prvního týdne vývoje jsou spojeny pouze s kůží, přičemž připojování k lebce začíná později.

Zjednodušeně řečeno, byly použity kozy, které byly chirurgicky upraveny tak, aby jim uprostřed lebky narostl jeden roh namísto obvyklých dvou.

Podle Zellových vyprávění se mnoho provedených zákroků nepovedlo, ale některé dopadly velmi dobře.

Když jeden partner nestačí

Výstřední Oberon Zell žil dlouhých čtyřicet let v manželství s podobně založenou Morning Glory (v překladu Jitřenkou) Zell-Ravenheart.

Pár cestoval po světě, řešil mýty o mořských pannách, choval jednorožce a zkoumal svět polyamorie.

Během čtyř desetiletí vystřídali mnoho partnerů a partnerek a všechny své děti vychovávali jako jednu rodinu.

Morning Glory, která v roce 2014 zemřela na rakovinu, jako vůbec první použila termín „polyamorní“, a to v článku nazvaném „A Bouquet of Lovers“ („Kytice milenců“), který napsala pro Zelené vejce, pohanský zpravodaj, který společně vydávali mnoho let.

Podle Daily Mail definovala Morning Glory polyamorii jako „praxi, stav nebo schopnost mít více než jeden sexuální milostný vztah najednou, s plným vědomím a souhlasem všech zúčastněných partnerů“.

A vzhledem k délce manželství jim tato podoba vztahu prospívala.

Zdroj: History of Yesterday, Daily Mail, Ripley’s, Vice

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články