Pšeničná tráva: Superpotravina plná vitamínů, minerálů a antioxidantů

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Psenicna trava
Zdroj: Shutterstock

Mladá pšenice, takzvaná pšeničná tráva, se v posledních letech stala trendem mezi lidmi, kteří se zajímají o zdravou výživu. Kde všude se dá tato superpotravina použít? A v čem je vlastně tak zázračná? Na tyto otázky přinášíme odpovědi.

Mladá přenice je nabitá vitamíny, minerály i antioxidanty. Neobsahuje žádnou formu lepku, a je tak vhodná úplně pro každého, popisuje Cleveland Clinic.

Pšeničný prášek i šťáva

Z pšeničné trávy se dělá prášek, který pak lidé mnohdy konzumují v tabletkách. Velmi známá je ale také šťáva z pšeničné trávy. Jde o chutný nápoj, po jehož vypití vám vaše tělo jedině poděkuje.

Mladá pšenice je skvělým detoxikačním prostředkem. Pokud budete šťávu pít pravidelně, vaše tělo se vyčistí od všech negativních látek, uvádí WebMD.

Tráva je totiž plná vlákniny, která na sebe dokáže negativní látky vázat a znemožňuje jejich vstřebávání v těle.

Posiluje imunitní systém

Mladá pšenice mimo jiné zlepšuje funkci jater, pomáhá s tvorbou červených krvinek, zlepšuje cirkulaci krve v těle a zvyšuje také sexuální apetit i výdrž.

Dále má pozitivní vliv také na náš imunitní systém, který výrazně posiluje. Je totiž plná přírodních zdravých živin, které naše tělo potřebuje.

Především v současném období, kdy na každém kroku číhá nějaká ta nemoc, se tak rozhodně vyplatí si jednou za čas skleničku šťávy z mladé pšenice dát.

Pšeničná tráva tak má rozhodně pro tělo mnoho pozitivních přínosů a jedná se o potravinu, která je vyzdvihována oprávněně. Proto byste ji do svého jídelníčku měli minimálně občas zařadit i vy.

Zdroj: Forbes, WebMD, Cleveland Clinic

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články