Bohoušek (5): Zmlátil jsem medvěda za to, že drobil. No a co, děda mi to dělá taky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tyrany chlapec
tyrany chlapec

Do Klokánku jsou přijímány děti s různým osudem. Některé se diví, kolik toho mohou najednou sníst, protože doma jedly sotva jednou denně. Jiné si myslí, že spodní prádlo by se mělo nosit až do úplného roztrhání, nebo znají řasenku, ale zubní kartáček jim nic neříká. Bohoušek nebyl výjimka. I na něho měla výchova jeho rodiny špatný vliv.

„Když jsme ho k nám přijímali, dostal obrovského plyšového medvěda. Vypadalo to, že si ho velmi oblíbil, protože ho objímal, a nakonec ho posadil vedle sebe na židli k jídelnímu stolu,“ vypráví klokánčí tety. „Bohužel právě na medvídkovi nám ukázal, co ho doma naučili.“

Bil ho a nadával mu. Prý neměl drobit

Když Bohoušek po chvíli povalil medvěda na zem a začal ho mlátit pěstí a kopat do něj, tety se nestačily divit. „Říkal mu opravu ošklivé nadávky a my se mu snažily objasnit, že tohle se nedělá. On nám ale odpověděl, že ví moc dobře, že to tak funguje nejlépe. Doma prý, kdykoli nadrobil, dostal od dědečka pořádný výprask. A medvídek si podle něho kopance a rány zasloužil.

„Sociální pracovnice, která chlapce přivedla, nám objasnila, že jeho dědeček ho fyzicky týral. Jeho i jeho matku. To objasňovalo i stav, ve kterém k nám byl přijat,“ říká Klokánek. Bohoušek měl nateklé oko, velkou modřinu přes půl obličeje a ruku v sádře.

Nakonec se naučil správnému chování a našel novou rodinu

Ačkoli to trvalo nějaký ten měsíc, z Bohouška nakonec vyrostl zdravý, šikovný a slušný chlapec. Naučil se vycházet s ostatními a došlo mu, že tresty nejsou vždy nezbytné. Nakonec našel i novou milující rodinu, která ho přijala jako vlastního.
„Do péče si ho vzala sousedka z vesnice, kde dříve bydlel. Dodnes nám Bohoušek posílá dopisy a fotografie, vypadá to, že z něho bude traktorista!“ smějí se tety. Dokazují to fotografií, kterou jim chlapec poslal. Sedí na ní se svým strýčkem na mašině a usmívá se, jako by si nikdy žádnými problémy neprošel!

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí, ve svých zařízeních Klokánek, pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

Zdroj: Klokanek FOD


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články