Co dělat, aby váš trénink stál opravdu za to. Jednoduché tipy, které vás nakopnou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena cviceni
Zdroj: Shutterstock

Léto je v plném proudu a vy stále můžete začít makat na své postavě a vypadat lépe v plavkách. Pokud jste si pro letošek dali předsevzetí, že začnete se svým tělem něco dělat, ale nepodařilo se vám začít, tak je právě teď ten nejlepší čas na to začít, jak píše NBC News.

Ať už se jedná o budíček, který vás nakopne, nebo hledáte způsoby, jak cvičit efektivněji, můžete použít jednoduché strategie, které vám pomohou získat z tréninku naprosté maximum. A ne, nemusí to znamenat trávit hodiny na běžeckém pásu.

Okořeňte si trénink

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zvýšit intenzitu a efektivitu jakéhokoli cvičení, je přidat cvičební pomůcku. Činky, pásy TRX, medicinbaly a disky najdete skoro v každé posilovně a díky nim zvýšíte intenzitu standardních pohybů, jako jsou kliky a dřepy.

Studie zveřejněná v časopise Preventive Medicine Reports porovnala různé způsoby motivace lidí ke cvičení a zjistila, že lidé jsou mnohem více motivovaní, když jsou součástí nějaké výzvy, než když dostávají pouze přátelskou podporu.

Pokud se zapojíte do nějaké veřejné výzvy, budete mnohem více motivovaní k tomu pořádně cvičit. Skupiny, ve kterých se lidé navzájem motivují a mají stejný cíl, jsou velice efektivní a lidé mají skvělé výsledky!

Cvičení zvládne každý

Můžete zkusit zkrátit dobu tréninku. Ano, říkáme vám, abyste zkrátili čas strávený v posilovně. Ale než se začnete radovat, počítejte s tím, že budete muset výrazně zvýšit intenzitu svého tréninku.

Intervalový trénink je chytrý způsob, jak začít zvyšovat intenzitu tréninku. Výzkum ukazuje, že střídání osmi sekund cvičení s vysokou intenzitou a dvanácti sekund cvičení s nižší intenzitou po dobu dvaceti minut třikrát týdně vedlo k většímu úbytku hmotnosti než cvičení v klidném tempu dvakrát déle.

Pokud jde o to, aby byly tyto vysoce intenzivní tréninky co nejúčinnější, je důležité vybrat správný seznam skladeb, který vás bude při cvičení motivovat. Vědci zjistili, že váš playlist může vaše tréninky zpříjemnit a zvýšit pravděpodobnost, že je důsledně začleníte do své rutiny.

A nezapomeňte na protažení a regeneraci po náročném tréninku. Zaručeně to zvládnete a budete se cítit skvěle!

Zdroj: NBC News
Autor: Štěpán Pacík


Související články