Komerční sděleníKrásaŽivotní styl

Chcete mít postavu svých snů? Tohle jsou základní věci, bez kterých to nepůjde

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Radost vaha
Zdroj: Shutterstock

Už jste si několikrát řekli, že začnete hubnout, ale hned ze začátku jste to vzdali? Nevěděli jste, jak na to, a chyběla vám správná motivace a postup, který by měl smysl? Poradíme vám, jaké základní kroky dodržet, abyste u hubnutí vytrvali dlouhodobě.

Nic není hned

Mnoho z vás určitě zažilo moment, kdy jste se konečně odhodlali k tomu, že chce zhubnout. Rozhodli jste se, že nebudete jíst sladké, tučné, přílohy, vysadíte lepek a nebudete nějakou dobu pít alkohol.

Pokud vás odhodlání donutí vytrvat alespoň pár týdnů, bude to mít překvapivé výsledky. Vaše postava se vám líbí mnohem víc, na kilech se těch pár týdnů taky projevilo a máte radost, že to šlo celkem snadno.

Jenže to je jen začátek. Po raketovém startu se hubnutí zasekne a nechce postupovat dál. Ztratíte motivaci vytrvat a kila jsou nahoře ještě rychleji, než jste se jich zbavili.

Proto není dobré dělat nějaké razantní změny, které budou fungovat pouze krátkodobě.

Pokud chcete zhubnout dlouhodobě, musíte celkově změnit svůj životní styl.

Zamyslete se nad tím, co děláte ve stravování špatně a co je potřeba dlouhodobě změnit.

Jíte moc sladkostí? Moc tučných potravin? Jíte málo zeleniny? Máte nepravidelný režim? Řešíte jídlem stresové situace?

Právě přechod na pravidelnou a vyváženou stravu je klíčem ke zhubnutí bez jo-jo efektu. Certifikovaný výživový poradce programu The 1:1 Diet Cambridge Weight Plan vám pomohou se sestavením zdravého jídelníčku na míru.

Začněte, až budete opravdu chtít

Pokud jen myslíte na to, že byste měli zhubnout, nemá smysl ani začínat. Až když si řeknete: „Chci zhubnout,“ a budete to myslet vážně, jste připraveni začít.

Pokud vás k hubnutí nutí okolnosti, lékař nebo rodina, ale vám se do toho úplně nechce, stejně u toho nevydržíte. Nejprve to musíte chtít vy sami kvůli sobě. Pak teprve máte šanci vytrvat na oné dlouhé cestě, která ke dlouhodobému úbytku váhy vede.

Dávejte si menší cíle

Nastavujte si zpočátku nižší cíle, po jejichž dosažení budete mít dostatečný pocit sebeuspokojení. To vás bude motivovat plnit své cíle dál.

Můžete začít tím, že si každý týden poctivě zapíšete vše, co sníte a vypijete. Pak si seznam přečtete a můžete odhalit chyby, které děláte.

Čtěte etikety potravin

Etikety na potravinách můžou prozradit spoustu věcí. Zaměřte se především na výživovou tabulku a složení. Podle toho byste se měli rozhodovat, které potraviny budete kupovat a konzumovat.

Odpočinek hraje velkou roli

Při hubnutí je dostatečný pohyb nutností. Ale stejně tak důležitý je i odpočinek, který musíte svému tělu dopřát.
Všechno souvisí se vším, a pokud nebudete spát dostatečný počet hodin, hubnutí půjde mnohem pomaleji.

Zdroj: NHS.com

Autor: Klára Kovalčíková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články