Vendula Pizingerová oslavila narozeniny svého syna i partnera. Manželovi už je 36 let, rýpla si

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Vendula Pizingerova
Zdroj: Profimedia

Vendula Pizingerová zvládá po padesátce více než leckteré jiné ženy. Hodně jí v tom pomáhá mladší manžel a její ješitnost přiznat, že mu nestačí. A samozřejmě také její syn Pepíček. Oba muži jejího života teď slavili narozeniny.

Vendula Pizingerová si umí udělat život krásný i přesto, že přišla v životě o hodně. Všechny její strasti ji však posouvaly v jejím životě dále a dostaly tam, kde je nyní – do kruhu milované rodiny.

Zamilovaná, ale bez kamarádky

Rodinu si však musela Vendula tak trochu vybojovat, protože její o mnoho let mladší manžel je syn její nejlepší kamarádky Simony. O tu na nějaký čas přišla, což je velmi bolestivá rána, když zrovna máte období, ve kterém kamarádku potřebujete.

Jenže by stejně bylo těžké stěžovat si na jejího syna. Tak ze své nejlepší kamarádky udělala tchyni a babičku a prý jim to skvěle klape.

Bála se, že jí vezmou syna

Kromě tříletého Pepíčka má Vendula doma ještě osmnáctiletého syna Jakuba, který to neměl v životě úplně jednoduché.

Jeho sestra zemřela na leukémii a otec, skladatel Karel Svoboda, si vzal život o sedm let později. Dle Venduly ze staršího syna i přes tuto nepřízeň vyrostl fajn kluk a studuje střední zemědělskou školu.

„Odmalička má rád zvířata, vybral si obor PET specialista, může pracovat například v zoo, to by ho tedy bavilo určitě,“ prozradila v rozhovoru pro iDNES pyšná maminka s tím, že syn má sice skvělý hudební sluch, ale hudba ho zatím neláká.

V těžkém období po manželově smrti to byla právě zmíněná Simona, která jí pomohla nejvíce. Kvůli článkům v médiích se totiž Vendula bála, že jí syna odeberou.

„Četla jsem třeba články, že Kuba je pořád s chůvou, a že když si ho beru, brečí a nechce ke mně. (…) To šílenství nepolevovalo a Simona tehdy řekla: Ty si snad budeš muset vzít toho mýho Pepu, abys byla v nějakém páru a dítě ti nemohli sebrat! A za dvanáct let se to stalo,“ vzpomíná nyní již s úsměvem Vendula.

Manželovi občas nestačí

Manžel Pepa jí tedy opravdu pomohl, i když s několikaletým zpožděním. Vendula vedle něj vizuálně omládla a získala lásku k cestování tak trochu na divoko.

V jejím překladu to znamená, že nemá smysl vozit řasenku či vlhčené ubrousky. A stačí svému o šestnáct let mladšímu manželovi?

„Kdyby kolikrát viděl, kolik mě to stojí sil, tak si toho, že s ním na ty divoké výpravy jezdím, bude vážit ještě víc,“ práskla Vendula s tím, že je ješitná a nikdy manželovi nepřizná, že mu nestačí.

Zároveň si ale stojí za tím, že věk je jen číslo a záleží na tom, kdo se na kolik cítí.

„Není to o věku, někdo je mladý i v šedesáti, někdo naopak starý ve třiceti. Mám to štěstí, že jsme naladěni na stejnou vlnu. Budu asi blázen pořád,“ říká s úsměvem k narážkám na svůj věk.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vendula Pizingerova (@vendulapizingerova)

Třináctka je šťastné číslo

Pátek 13. byl však ve znamení klidu a oslav, protože oba Pepíci, slavili narozeniny. „U nás se slaví rovnou dvoje narozky najednou. Josífek 3 a jeho tatínek 36 už,“ rýpla si sama Vendula do nízkého věku manžela na instagramu.

Text doplnila o fotografie z oslavy, na které Pepíček dostal dort se Spider-Manem. Nechybělo mnoho gratulantů.

„Přát zdraví je to nejdůležitější a není to žádné klišé, je to myšleno upřímně,“ dodala k příspěvku Vendula, která o tom ví své.

Zdroje: iDNES, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články