Vendula Pizingerová přišla o nejlepší kamarádku. Nakonec z ní udělala tchyni a babičku

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Vendula Pizingerova
Zdroj: Profimedia

Představte si situaci, kdy dáte malému dítěti vaší kamarádky hračku k Vánocům a o mnoho let později si toto dítě vezmete za manžela. Ne, nejde o žádnou mexickou telenovelu, ale o skutečný život Venduly Pizingerové. Není se tak čemu divit, že její tchyně s ní nějakou dobu nemluvila.

Nejlepší kamarádka Venduly se jmenuje Simona. Když bylo Simoninu synovi 9 let, přišla na návštěvu její čtyřiadvacetiletá kamarádka Vendula a dala mu hračku dinosaura.

První dárek pro manžela? Dinosaurus

Kdyby jí tehdy někdo řekl, že si malého Josífka Pizingera jednou vezme za manžela a bude s ním mít syna, asi by se mu Vendula pěkně vysmála.

Ale jak se říká, nikdy se nemá říkat nikdy. A tak aktuálně proběhl u Pizingerů doma zajímavý rozhovor, když se syn koukal na pohádku s dinosaury.

„Tehdy jsi mi dala dinosaura. Kdo by to byl řekl, že spolu budeme mít jednou dítě, se kterým se na ně budeme dívat společně,“ řekl Vendule manžel s tím, že si na jejich první setkání pamatuje.

Nejednalo se však o ojedinělé setkání. Vendula totiž u Simony začala bydlet, když zemřel její první manžel Karel Svoboda.

A tak mu domluvila…

„Josefovi bylo tenkrát 18 let a měl první vážnou známost. Doteď si pamatuji, jak se se svojí přítelkyní v obýváku učili tanec do tanečních a já jim radila,“ vzpomíná Vendula.

Když si poté Vendula koupila dům, tak se dokonce Josef s přítelkyní nastěhovali do malého domečku, který byl k domu přistavěný.

„Tenkrát jsem posedávala na balkoně se sklenicí vína, dívala jsem se na ně a říkala si, jak je hezké, že ji nosí v náručí,“ uvedla Vendula s tím, že ani tehdy nepočítala s tím, že by snad měl Josef být v budoucnu jejím manželem.

Láska však nevydržela a starostlivá maminka Simona chtěla synovi pomoct, a tak požádala Vendulu, zda by mu domluvila.

„Tak jsem mu domluvila… Rodina se mnou potom nemluvila několik let. Jeho maminka se mnou nemluvila rok,“ vzpomíná Vendula na začátek vztahu s Josefem.

Když se z kamarádky stane tchyně a babička

Vendula a Josef se brali v roce 2015 a jejich vztahu nedával nikdo moc nadějí. Oni nakonec všem ukázali, že věk je jen číslo. Dnes mají spolu syna Josefa.

Simona potřebovala čas, aby vše strávila, a jejich první setkání poté bylo dle Venduly velmi rozpačité a nemohla se kamarádce podívat do očí.

Nyní si ale dopřává toho luxusu, že její nejlepší kamarádka je zároveň její tchyní a babičkou jejího syna.

„Jsem ráda, že se Simona o malýho postará a že můžeme s Josefem občas někam vypadnout a chodit do práce,“ říká nyní Vendula.

A Simona je nejspíše stále v šoku, kam až došlo přátelství, které začala tím, že si Vendula potřebovala odskočit a požádala tehdy neznámou ženu (Simonu), zda by si u ní v květinářství mohla dojít na záchod.

„Jsem jak smrt, zajdu si na záchod a beru všechno,“ sdělila k příběhu Vendula s humorem sobě vlastním.

Zdroje: Aktuálně, Prima Ženy, Lifee

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články