Slavné boybandy devadesátek: Některé působí dodnes, jiné se rozpadly po pár letech

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Backstreet Boys
Zdroj: Profimedia

V 90. letech byly kapely složené z mladých hudebníků, takzvané boybandy, velmi oblíbené. Zpívaly písničky o lásce, rozdávaly úsměvy na všechny strany a fanynky jim padaly k nohám. Mnoho z kapel se zachovalo dodnes, a ačkoli už nejde o mladými dívkami obdivované chlapce, hudebně se prezentují nadále.

K nejslavnější boybandům patřily jednoznačně Backstreet Boys. Ti neustále fungují, mají dokonce na letošní rok naplánované turné. Kevin Richardson sice v minulosti na čas skupinu opustil, pak se ale vrátil a od té doby koncertují Backstreet Boys ve svém původním složení.

Nezapomenutelné zahraniční boybandy

Pravděpodobně největším konkurentem pro Backstreet Boys byla kapela s názvem ‚N Sync. Boybandy spolu bojovaly o první příčky v hitparádách, fanynek měly ale obě skupiny požehnaně a dařilo se jim oběma velmi dobře.

Na jaře 2002 vyhlásila kapela přestávku s tím, že se členové budou věnovat soukromým projektům. O 4 roky později potom jeden z členů, konkrétně Lance Bass, potvrdil definitivní rozpad skupiny.

Dalším slavným boybandem byla skupina Westlife. Ta sice skončila v roce 2012, byla ale o 6 let později obnovena a dodnes se objevuje na pódiích. Podobně to bylo i se skupinou New Kids On The Block, která se rozpadla v roce 1994, v roce 2008 ale byla opět sjednocena.

České boybandy

I Česká republika měla své chlapecké skupiny, které se proslavily chytlavými hity a fanynky jim posílaly stovky dopisů. Pravděpodobně nejslavnější je skupina Lunetic. Ta funguje i v dnešní době, ačkoli v minulosti prošla krušnými chvílemi.

Kapela T-Boyz se rozpadla v roce 2004. Showbyznysu se dnes věnuje pouze jeden jejich člen, Petr Vojnar. V Česku pak působilo ještě několik méně známých klučičích skupin, například V.I.P., Ha Ha nebo A-Tak.

Zdroj: Expres FM, Bety, Pro ženy, Deník, G, OnlyU, USA Today

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články