Martin Kocián propadl drogám, pak se z problémů dostal. Nikdy ale nesliboval, že se to nebude opakovat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Martin Kocian
Zdroj: Profimedia

Každý z členů kdysi velmi úspěšné skupiny Lunetic se se slávou vyrovnával po svém. Za nejhorší konec to vzal Martin Kocián. Ten totiž podlehl drogám, do kterých upadal stále víc a víc, až se málem předávkoval. Situaci sice potom začal řešit, zda je ale dnes čistý, není alespoň podle fanoušků úplně jasné.

Jeho jméno znal v 90. letech každý. Fanynky by tehdy daly cokoli za to mít podpis Martina Kociána. Jenomže když podlehl drogám, jeho přátelské vztahy s ostatními členy skupiny se rozpadly.

Drogy a ublížení na zdraví

Začínalo to sice pomalu, pořád víc a víc se ale problémy Kociána vymykaly kontrole. Pod vlivem drog byl násilný, a dokonce jednou své partnerce zlomil žebra, píše Extra. Vysloužil si za to jednoletou podmínku.

Později byl hudebník hospitalizován v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Z problémů se mu podle Deníku podařilo nakonec dostat. Jenomže v poslední době se zdá, že do drog upadl znovu. Rozruch vyvolalo nedávno například jeho video na sociální síti.

V červenci loňského roku se objevil na internetu příspěvek, ve kterém hlasitě zpívá na ulici. A fanoušci hned začali spekulovat o tom, zda se problémy s drogami nevrátily. A jeho popis příspěvku: „Hej lidi, wo co de… teď je tu Koci a ten to rozjede,“ příliš nepomohl.

Nikdy nic nesliboval

Kocián si podle svých slov vždy uvědomoval, že nemá pevnou vůli. Svěřil se s tím i v rozhovoru na Streamu. „Nebudu říkat, že jsem s drogami skončil. Nemůžu to říct, protože počtvrté říkat lidem, že nebudu brát, a za rok mě někdo zase uvidí… Slibovat je horší než krást,“ tvrdí.

Podle svých slov Martin nikdy neudělal ostatním členům skupiny nic zlého. To, že se spolu nebaví, je především proto, že se jednoduše rozcházejí jejich názory. „My jsme k sobě vždycky byli uctiví. To především média nastavila mezi námi hranice,“ dodává.

Zdroj: Stream, Český rozhlas Sever, Deník, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články