Manžel Stelly Zázvorkové ji prohrál v šachách, jejich vztah se rozpadl po roce. Dcera spáchala sebevraždu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Stella Zazvorkova
Zdroj: MARTIN ŠTĚRBA / MAFRA / Profimedia

Stella Zázvorková svět opustila 18. května 2005. Dodnes je ale vnímána jako velkolepá žena, která po sobě zanechala bohatý odkaz. Ve filmu si zahrála už v roce 1941, diváci si ji nejvíce pamatují například ze snímků Zítra to roztočíme, drahoušku, Kolja nebo Pelíšky. Její osobní život potkalo mnoho těžkých ran.


V roce 1946 se provdala za Miloše Kopeckého. Jejich zpočátku šťastné manželství ale vydrželo pouze rok. Oba sice měli smysl pro humor, a na tom dokonce podle svých slov postavili z velké části svůj vztah, jinak byli ale v mnohém každý úplně jiný, píše server Lifee.

Prohrál ji v šachách

Zázvorková sršela energií za každé situace. Rozdávala radost lidem kolem sebe a většina osob ji vnímala jako pozitivního a bezstarostného člověka. Zato její manžel trpěl depresemi.

A to, že ona vedle něho byla stále šťastná, ho mnohdy velmi deprimovalo. Nedokázal si navíc odpustit své zálety, které mu dlouho Zázvorková netolerovala. I proto šli pouhý rok od svatby od sebe.

Ještě předtím se ale Kopeckému jednou podařilo svou manželku prohrát v šachách. „Teta mi jednou vyprávěla, jak ji Kopecký na nějakém zájezdu prohrál v šachách! Vítěz si ji odvedl. Řekla Kopeckému, že když byl tak blbý a vsadil ji, tak ať si to užije!“ prozradil pro Blesk hereččin synovec Jan Zázvorka mladší.

Jejich dcera si vzala život

S Kopeckým měla Zázvorková dceru. On ji ale po rozchodu téměř nevídal a vychovávala ji jen maminka. Jana přišla o život v 15 letech, a to tak, že omylem spáchala sebevraždu.

Dívka totiž trávila hodně času sama. Stella Zázvorková se vracela domů z divadla pozdě. O demonstrativní sebevraždu se Jana pokoušela hned několikrát, aby na sebe upozornila. Jenomže jednou, když doma zapnula plyn, přišla její matka ještě o něco později, než dívka čekala.

Ani přivolaná pomoc už nedokázala patnáctileté Janě pomoci. Pro Zázvorkovou bylo těžké se se smrtí dcery smířit, a o celém problému tak dokázala pořádně promluvit až po letech.

„Je to, jako když vám useknou prst. Naučíte se s tím žít, ale vždy už ho budete postrádat,“ říkávala pak herečka o tragédii.

Zdroj: Lifee, Aha!, OnlyU, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články