Dcera Stelly Zázvorkové si před lety vzala život. Chtěla rodiče jen vyděsit, ale vymklo se to kontrole

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
stella zazvorkova
Zdroj: Josef Strouhal / Právo / Profimedia

Stella Zázvorková zemřela před 16 lety, stále ale v televizi můžete vidět seriály nebo filmy, ve kterých účinkuje. Během svého života si ale mnohé vytrpěla. Výjimečná herečka přišla o otce i o dceru.

I když to na ní nebylo patrné, velmi trpěla. Její dcera si v pouhých 15 letech vzala omylem život. O demonstrativní sebevraždu se pokoušela několikrát, protože večery trávila sama. Stella byla často v divadle a domů chodila v noci. A jednou přišla až příliš pozdě.

Manželství s Kopeckým vydrželo jenom rok

Rodinná tragédie se stala již velmi dávno, ale Zázvorková s ní žila až do své smrti v roce 2005. O sebevraždě své dcery Jany nerada mluvila, protože to pro ni bylo bolestivé ještě po mnoha letech.

Jana se narodila Stelle a Miloši Kopeckému, kterého si v roce 1950 Zázvorková vzala. Manželství ale vydrželo pouze rok, oba byli výbušné povahy, Kopecký byl navíc velký sukničkář a trpěl depresemi. Dcera Jana pak zůstala u Zázvorkové a také u ní se objevily psychické problémy. Se svým otcem téměř nebyla v kontaktu.

Podle pamětníků Jana velmi trpěla tím, že její matka nebývala doma. Byla to zaneprázdněná herečka, která kromě natáčení musela stíhat ještě večerní divadelní představení.

Jana neměla typické dětství, doprovázené pozorností a láskou, jako ostatní děti, navíc se jí stýskalo po Kopeckém.

Dcera Jana si pozornost nevynutila

Mladá dívka se o sebevraždu několikrát pokusila, aby dala najevo, že je součástí rodiny, a chtěla se cítit milovaná. Chtěla oba rodiče jen vyděsit, ale poslední pokus se vymkl kontrole. Jana dobře věděla, v kolik se Zázvorková bude vracet domů z divadla, a několikrát otočila kohoutek s plynem.

Osudného večera se ale herečka v divadle zdržela a přišla domů o dvě hodiny později. Jana už ležela na zemi mrtvá a nedokázal jí nikdo pomoci, napsal Blesk. Zázvorková se venku před domem zapovídala se svou známou a neštěstí bylo na světě.

„Byla jsem doma, kojila jsem, a někdo zvonil. Byla tam Nataška Gollová, že se jde podívat na mou Zuzanku. Najednou přiběhla Stella, že našla dceru v kuchyni. Ležela na podlaze a nad ní hořely čtyři plynové hořáky. Můj muž se ji ještě pokoušel oživit, volal se lékař,“ vyprávěla Květa Fialová, Zázvorkové sousedka.

„Nataša se ke mně naklonila a šeptá: Květo, ona má u nosu dvě kapičky krve. To je špatně,“ popisuje hrozné chvíle. Deník Aha! uvedl slova, která Zázvorková říkala velmi často poté, co její dcera zemřela: „Je to, jako když vám useknou prst. Naučíte se s tím žít, ale vždy už ho budete postrádat.“

Zdroj: Blesk, Aha!

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články