Krásná Olena je pro Michala Viewegha druhou šancí. Původně ale chtěl být jen hodný a milý pan domácí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Michal Viewegh
Zdroj: Profimedia

Začalo to jako pomoc ukrajinským uprchlicím a skončilo to láskou. Příběh jako z telenovely prožívá nejen Jiří Ovčáček, který si svou vyvolenou dokonce vzal, ale i spisovatel Michal Viewegh, jenž svou lásku k ukrajinské uprchlici a jejímu synovi bere jako odměnu za altruismus. Krásná Olena mu pomohla najít štěstí v životě.

O tom, že je Michal Viewegh zamilovaný do Ukrajinky, která u něj bydlí i s devítiletým synem, jsme vás informovali již v únoru.

Dobrý skutek byl odměněn

„Osud mi seslal krásnou Ukrajinku s dítětem, paní Olenu, která u mě teď bydlí,“ prozradil tehdy spisovatel v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej.

A aby nebylo na pochybách, jak svá slova myslel, potvrdil následně, že se pomoc přehoupla v zamilovanost.

„Na stará kolena se mi dostalo daru lásky. Za jediný dobrý skutek jsem byl odměněn stonásobně,“ uvedl pro server  iDNES.

Jak celý jejich příběh začal?

Spisovatel sdílel na svém facebooku výzvu, že ubytuje ukrajinské uprchlíky. Na jeho výzvu reagovala paní ze Sázavy s tím, že má doma Ukrajinku s protivným synem.

Spisovatel si pro ni i syna dojel, ale sám přiznává, že se zpočátku celé situace zalekl.

„Najednou řešíte společné vaření, nakupujete nádobí do pokoje pro hosty a na obrazovce vám naskočí ukrajinská televize a vy se toho nemůžete zbavit, až pak zjistíte, že si s tím malej hrál…,“ popsal spisovatel začátky soužití v pořadu Show Jana Krause.

Že by měl dopředu plány se zamilovat nebo najít tímto způsobem partnerku, to popírá.

„Přísahám, že jsem chtěl být hodný a milý pan domácí. Jiné motivy jsem neměl. Pak se nám to zvrtlo,“ tvrdí spisovatel.

Příběh sepsal v nové knize

Michal Viewegh si svou lásku k Oleně a jejímu synovi hýčká, ačkoliv přiznává, že syn neposlouchá ani svou matku, natož jeho.

O celém procesu sbližování a všech úskalích s tím spojených nyní napsal spisovatel novou knihu, která nese název Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva.

Sebe v knize přejmenoval na Mojmíra, svou partnerku na Oxanu a Sašu nechal Sašou. Kniha je tedy intimní sondou do skutečného života Viewegha a jeho nové rodiny.

„Olenka trošku žárlí. O tom je vlastně celá ta kniha. Ale zase jsem měl o čem psát,“ přibližuje dále spisovatel, o čem nová kniha je.

 

Pomýšlel na sebevraždu

Olena se v životě spisovatele ukázala právě včas. Když totiž před jedenácti lety prodělal disekci aorty a následně klinickou smrt, rozjely se u něj deprese, které dokonce vedly k myšlenkám na sebevraždu.

„Když jsem o tom mluvil se svým psychiatrem, říkal mi, že u sebevraždy existuje pět stupňů rizika a že jsem zřejmě dočasně dosáhl toho čtvrtého, kdy člověk začíná uvažovat o technickém provedení,“ prozradil pro server Aktuálně, jak moc špatně na tom byl.

Navíc se jeho manželka rozhodla, že už má dost jeho výstřelků a podala žádost o rozvod.

Olena je šancí na nový začátek

„Dokud jsem byl výkonný a úspěšný, Veronika všechno tohle ještě dokázala jakžtakž unést, ale v momentě, kdy se ten promiskuitní nedokonalý otec na mnoho let navíc změnil v neschopného, ufňukaného pacienta… To snad ani nemůžete manželce rozvod vyčítat,“ prozradil Viewegh sebekriticky v roce 2015.

Upřímně se manželce opravdu nelze divit, protože například na oslavu svých kulatin pozval všechny své milenky a ještě přiměl manželku, aby se s nimi vyfotila.

Zpětně sice říká, že byl „tenkrát vůl“, ale rodinu už mu to nezachránilo.

Olena tak nyní dává Vieweghovi novou šanci na rodinný život a je jen na něm, zda se již uklidnil a bude si nové rodiny vážit, nebo spadne do starých kolejí.

Zdroje: OnlyU, Povídej,  iDNES, Facebook, Aktuálně, Prima ženy

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články