Nesmírná blízkost a láska. Jiří Ovčáček odmítl účelovost sňatku se svou ženou z Ukrajiny

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Ovcacek Jiri
Zdroj: Tonda Tran / CNC / Profimedia

Svatba Jiřího Ovčáčka s ukrajinskou běženkyní je pro mnohé stále velkou záhadou a pořád se kolem této události vyskytuje mnoho spekulací. Nedávno se například objevilo video, na němž je hradní mluvčí zachycen se svou budoucí manželkou. Zamilovaně však příliš nevypadají. Ovčáček v rozhovoru pro Blesk ale tvrdí, že k sobě pocítili nesmírnou lásku.


Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček o svém soukromí nikdy příliš nehovořil. Když se ukázalo, že se 4. listopadu oženil, všichni z toho byli mírně řečeno překvapeni.

Zamilovaní? Spíš známí

Když se vynořilo více informací o nové paní Ovčáčkové, například že má malého syna či že prchla z Ukrajiny před válkou, začalo se spekulovat také o tom, nakolik se mohlo jednat o takzvaný sňatek z rozumu.

Těmto spekulacím navíc přispělo i video, které nedávno zveřejnil deník Extra. Je na něm zachycen Jiří Ovčáček se svou snoubenkou, a to čtyři dny před svatbou.

Dvojice na něm ale příliš zamilovaně nepůsobí. Oba hlavní aktéři stojící před nákupním střediskem vypadají, jako kdyby se jednalo o náhodné známé než o čerstvé snoubence.

Ve čtyřiceti už žádná jiskra

K tomu, že ho s jeho ženou nepojí přímo spalující touha, se přiznal deníku Blesk i sám Ovčáček. A přišel proto s originální výmluvou, a tou je jejich věk.

„Ve čtyřiceti letech nejde o žádné přeskočení jiskry. Prostě jsme k sobě pocítili nesmírnou blízkost a nesmírnou lásku,“ vysvětlil Blesku.

O občanství údajně nejde

Ovšem informace, že by se jednalo o účelový sňatek, hradní mluvčí rázně odmítl. „Objevila se řada spekulací, že to je kvůli občanství. Ona ale na nic nárok nemá a je před námi dlouhá cesta,“ uvedl Ovčáček.

Cizinec totiž sňatkem s obyvatelem České republiky automaticky občanství nezíská. I nadále musí splnit další podmínky, jako je například trestní bezúhonnost či sociální a pracovní integrace do tuzemské společnosti.

„Rozhodně jsme se nebrali, aby moje žena získala české státní občanství a já měl hezký pocit. My se prostě máme opravdu moc rádi.“ uzavřel nakonec. Tak snad jim láska vydrží.

Zdroj: Extra, Blesk

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články