Michal Viewegh je zamilovaný do Ukrajinky, která u něj bydlí i s devítiletým synem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Viewegh Michal
Zdroj: Profimedia

O tom, že díky válce na Ukrajině našel své životní štěstí brzy bývalý hradní mluvčí Jiří Ovčáček, ví dnes téměř každý. Ale že podobný osud potkal i jednoho z nejznámějších českých spisovatelů, ví jen málokdo. Michal Viewegh se s tím nedávno svěřil v pořadu CNN Prima NEWS Povídej.


Michal Viewegh stále drží titul nejprodávanějšího současného českého spisovatele. Knihy však už nevydává tak často, jako tomu bývalo dřív. Jeho kariéra i osobní život se totiž 10. prosince roku 2012 obrátily vzhůru nohama.

Po prodělané nemoci trpěl depresemi

Známý autor prodělal disekci aorty. Jedná se o život ohrožující stav, který většina lidí nepřežije. Viewegh byl v klinické smrti.

Po probuzení z umělého spánku se u něj projevily potíže s krátkodobou pamětí a také deprese. Jak přiznal v jedné ze svých knih, dokonce uvažoval i o sebevraždě.

„Když jsem o tom mluvil se svým psychiatrem, říkal mi, že u sebevraždy existuje pět stupňů rizika a že jsem zřejmě dočasně dosáhl toho čtvrtého, kdy člověk začíná uvažovat o technickém provedení,“ svěřil se v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.

Opět našel štěstí

Nyní se ale v jeho osobním životě zřejmě blýská na lepší časy. Vyplývá to alespoň z rozhovorů, které autor v poslední době poskytl. V nich totiž nastínil, že je po bouřlivém rozvodu opět zamilovaný.

„Osud mi seslal krásnou Ukrajinku s dítětem, paní Olenu, která u mě teď bydlí,“ začíná poněkud tajemně v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej autor knihy Báječná léta pod psa.

Z pomoci potřebným se stala velká láska

Vzápětí ale přiznává, jak to doopravdy je. „Máme se rádi. Je to takový hezký příběh. Myslím, že prožívám zasloužené štěstí,“ připouští slavný spisovatel.

„Na stará kolena se mi dostalo daru lásky. Za jediný dobrý skutek (nezištná březnová facebooková nabídka ubytování pro ukrajinskou matku s dítětem) jsem byl odměněn stonásobně,“ napsal nedávno v jednom sloupku na zpravodajském webu iDNES.

Se svou novou přítelkyní ale nedávno prožil pořádně těžkou zkoušku. Jeho milá byla totiž hospitalizována v nemocnici se zánětem ledvin. On se pak musel starat o jejího devítiletého syna Sašu. Oba to však společně zvládli. Jako rodina tak zjevně fungují skvěle.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Aktuálně, iDNES

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články