KOMENTÁŘ: Otevřeš ledničku a tam Damián. Robert Urban by se měl vrátit v čase a aspoň si přečíst scénář

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Robert Urban
Zdroj: Profimedia

Eliška a Damián, Emma a Robert. Také už vám to leze na nervy? Tenhle seriál si ani nemusíte pouštět, abyste o něm věděli úplně všechno. A právě to je možná hlavní příčinou jeho neúspěchu. Sám Robert Urban, představitel Damiána, si netroufne seriál ohodnotit. Jestli to nebude tím, že ani nečetl scénář, když roli přijímal.

Tento text je komentářem autorky. 

Za účinkování v seriálu to schytala hlavně představitelka Elišky – Emma Smetana. Ta kritiku neunesla a ostře se proti ní vyhranila. Zastání našla u svého partnera Jordana Haje, ale jeho podpora se minula účinkem.

Šel do toho naslepo

Zatímco herečka kope kolem sebe a diváci jsou pro ni evidentně lidé s podřadným názorem, představitel Damiána Robert Urban se drží spíše v pozadí.

Sám se nezapojuje do diskuzí týkajících se kritiky seriálu, protože si to zakázal. Prý se vyjádřil jen k jednomu komentáři, kdy kritik zaútočil na Emmu jako na matku a ne jako na herečku.

Upřímně to možná je i tím, že zatímco Emma to schytala za svůj (ne)herecký výkon, tak herec dostal kapky vlastně jen za vlasy. Mnohým se totiž nelíbí jeho paruka. Mimochodem věděli jste, že je ze skutečných vlasů?

V rámci rozhovoru pro DVTV byla herci Danielou Drtinovou položena otázka, že kdyby uměl cestovat v čase, zda by se změnilo jeho rozhodnutí ohledně přijetí role Damiána.

„Ani náhodou,“ odpověděl bez váhání s tím, že když se dozvěděl, s kým bude natáčet, bral to jako poctu.

Zároveň ale šokoval sdělením, že scénář nečetl a šel do seriálu naslepo.

Herec se vyhýbá hodnocení seriálu

Urban má za to, že se seriál nijak významně neliší od ostatních seriálů, které již natočil – ZOO či Ordinace v růžové zahradě. V rozhovoru upozornil také na to, že se strhla vlna odporu proti seriálu ještě před vysíláním prvního dílu.

Zároveň se však vyhýbal odpovědi na otázku, zda je dle něj seriál dobrý. Nejdříve se snažil odpovědi vyhnout a následně odpověděl vyhýbavě.

„Věřím tomu, že všichni odvedli to nejlepší, co mohli,“ odpověděl herec diplomaticky. Na další otázku týkající se procentuálního ocenění seriálu, který má na ČSFD aktuálně 8 %, uvedl, že neumí odpovědět.

Čeho je moc, toho je příliš?

Ve zmíněném rozhovoru v DVTV jako možnou příčinu, proč se seriál setkal s kritikou ještě před vysíláním prvního dílu, označila Daniela Drtinová velkou kampaň na něco, co už od počátku nemohlo být považováno za veledílo.

A já s ní nemohu než souhlasit. Nejsem televizní divák a televizi vidím v podstatě jen dvakrát týdně v salonku, kde čekám na dceru. I tyto dva cca 40minutové bloky týdně mi stačily k tomu, aby mi upoutávka lezla na nervy.

Dle reakcí lidí, kteří seděli v salonku se mnou a očividně zvládají vysílání častěji, byla upoutávka v televizi velmi často. Padaly i poměrně sprosté výrazy o tom, kam si má televize seriál strčit.

Sám Urban uvedl, že ho okolí upozorňovalo na to, že je toho opravdu moc a že se bojí už i otevřít ledničku, aby na ně nevyskočil Damián.

Děj je prý dobře vymyšlený

Přiznávám se, že jsem se nenechala strhnout k tomu, abych se na seriál podívala. A to ani přes kritiky, které ve mně vyvolaly zvědavost.

Jak sám herec v rozhovoru pro iDNES, který vyšel krátce před premiérou Elišky a Damiána, přiznal, seriál si bral námět z filmu Kate a Leopold, který si nechci nechat kazit jeho napodobeninou.

Nemám tedy právo hodnotit. Ani bych si to nedovolila, protože věřím, že do projektu šli všichni s nadšením a snažili se.

Když sám herec pochopí, že je něco špatně

Co mě na výše zmíněném rozhovoru pro iDNES zarazilo, byla hercova reakce na popis seriálu.

„Když to říkáte, zní to trochu divoce, ale můžu vám slíbit, že příběh je opravdu velmi dobře vymyšlený, vystavěný a napsaný,“ reagoval Urban.

Když si následně pustím nový rozhovor pro DVTV, který se natáčel po dvou odvysílaných dílech, mám tak pocit, že mluví úplně jiný člověk.

Jeho nadšení před vysíláním prvního dílu (rozhovor na iDNES) a vystupování po dvou dílech (DVTV), jsou totiž úplně odlišné. Sám Robert, ačkoliv to popírá, by se teď možná rád v čase vrátil alespoň k tomu, že by si přečetl scénář.

Nebo, a teď zabíhám do opravdu velmi silné konspirace, seriál vynese svá esa a skutečně překvapí tím promyšleným dějem, o kterém herec mluvil.

Zdroje: Stream, iDNES, Prima ženy


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články