Herečka z Esmeraldy trhá srdce i dnes: Leticia Calderón i přes tragédii v rodině neztrácí úsměv

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
esmeralda e1597763918254
esmeralda e1597763918254

Slavnou mexickou telenovelu s názvem Esmeralda známe všichni minimálně z doslechu. I ten, kdo ji nikdy nesledoval, ví, že se jedná o vyprávění ze života Esmeraldy, která má po svém boku neodolatelného José Armanda.


Seriál se stal velmi oblíbeným. Má sto třicet sedm dílů a všechny byly z původního jazyka přeloženy i do češtiny. U nás si telenovela získala obrovský úspěch především v devadesátých letech.

Hrát začala už ve svých čtrnácti

Každá malá dívka či chlapec mají kolem svého patnáctého roku života velké sny. Někdy je to být zpěvákem, jindy doktorem, velmi často to bývá i herectví. Ale Leticia Calderón nejen snila.

Ona opravdu dokázala již ve svých čtrnácti letech získat svou první roli v seriálu. Od té doby si zahrála v mnoha seriálech a obvykle byla obsazena jako herečka silných a sebevědomých žen.

V devadesátých letech nastal velký zlom, když se proslavila svými dvěma nejvýraznějšími rolemi. První z nich je právě Esmeralda ze stejnojmenné telenovely, druhou potom hlavní protagonistka seriálu Labyrint vášně.

Kvůli svému synovi se vydala novým směrem

I po roce 2000 se Leticia dál věnovala herectví. Už se ale nenašla žádná velká hlavní role, jde spíše o vedlejší postavy. V letech 2003 až 2010 byla provdána za muže, se kterým má dva syny.

Bohužel starší Luciano trpí Downovým syndromem. Herečka ale dělá vše proto, aby se o syna postarala. Právě život s postiženým chlapcem ji motivoval k tomu, že začala přispívat několika organizacím, které se o podobně nemocné děti starají.

Zdroj: Antonio Nava / Secretaría de Cultura / CC BY-SA

Její kniha trhá lidem srdce

V roce 2009 vydala Leticia Calderón knihu s názvem Luciano, právě podle nemocného synka.

Podtitul knihy zní „Anděl mého života.“ Kniha popisuje hereččinu osobní zkušenost s péčí o nemocné dítě, zároveň vysvětluje, co všechno Downův syndrom obnáší.

Jde také o spolupráci s několika nadacemi, kterým věnovala výtěžek z prodeje knihy, a které navíc v díle zmínila, aby jim pomohla jak finančně, tak aby byla jejich činnost více vidět.

I když ji dodnes všichni nejvíce známe jako Esmeraldu, ona se sama považuje spíše za ženu, která chce pomáhat nemocným a postarat se o ty, kteří to nejvíce potřebují.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články