Helena Vondráčková se soudila o výši důchodu. Šlo jí o princip a vyhrála, dostane víc

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Helena Vondrackova
Zdroj: Nextfoto

Na výši důchodů si v minulých měsících stěžovala celá řada celebrit. Jen málokdo s tím ale skutečně něco dělal. Helena Vondráčková se kvůli starobnímu důchodu před lety obrátila na soud. Následně jí díky tomu byla jeho výše skutečně zvednuta.

Aby s důchodem nějak vyšly, musí si celebrity nadále přivydělávat prací. Roman Skamene začal spolupracovat s televizní vědmou, Petra Černocká je ráda, že má stále dost příjmů, aby mohla posílat peníze potřebným.

Na nízký důchod si nedávno postěžovaly například i Zuzana Bubílková, Uršula Kluková, Halina Pawlowská nebo Jaroslava Obermaierová. Helena Vondráčková se ale rozhodla, že nezůstane jen u slov.

Jde o princip

Stát zpěvačce původně vyměřil starobní důchod 8 000 korun. S tím ale ona nesouhlasila, a po nějakém čase jí tak byla jeho výše zvednuta na 13 000. Ani to se jí ale nezdálo správné. Obrátila se proto na soud, jak uvádí iDNES.

„Dnes se potvrdilo, že můj důchod byl vyměřen v rozporu se zákonem a musí být vyměřen znovu. Nešlo mi o peníze, ale o princip,“ napsala Helena na svém instagramu.

„Celý pracovní život řádně odváděla všechny platby na sociální a zdravotní pojištění,“ uvedl pro Život v Česku Helenin manžel Martin Michal. I on dodal, že nešlo ani tak o finanční problémy, jako spíš o princip.

Soud vyhrála

Původní částka jí byla vyměřena v roce 2011. Spor se tak táhl dlouhé roky, než Helena nakonec soudy přesvědčila.

„V době, kdy jsem byla za socialismu pod agenturou Pragokoncert, mi přidělili honorář třetí, tehdy nejvyšší skupiny, 900 korun. V zahraničí jsem státu vydělávala spoustu valut, protože jsme z výdělků museli předávat obrovské provize. Dnes jako by to neexistovalo,“ řekla Vondráčková slovenskému deníku PLUS 7 DNÍ.

Je tak ráda, že nakonec celé ty roky sporů k něčemu byly. A sledující na její sociální síti ji obdivují za trpělivost a souhlasí s ní, že v jejím případě si rozhodně zaslouží daleko více, než je původní částka.

Zdroj: iDNES, Život v Česku, OnlyU, Instagram, PLUS 7 DNÍ

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články