Jaroslava Obermaierová by bez Ulice dávno skončila na ulici. Teď se bojí, že jí vypnou plynový kotel

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jaroslava obermaierova
Zdroj: Jakub Poláček (Blesk) / CNC / Profimedia

Jaroslava Obermaierová má za sebou řadu velkých a úspěšných rolí. Pro většinu fanoušků je ale Vilmou Nyklovou ze seriálu Ulice. Herečka, která v seriálu strávila 18 let, by si už ráda dopřávala zaslouženého důchodu. To ale nemůže, bojí se, že by v zimě umrzla.

Herečka by prý chtěla s působením v Ulici skončit. Jenomže se bojí, že by pak na ulici skončila. Podle Aha! pro ženy by jí totiž v takovém případě zbylo na den pouhých 100 korun. Z těch by rozhodně nevyžila. A teď ji trápí i další věci.

Jako například fakt, že má doma plynový kotel, který jí může být vypnut. Médiím se přiznala, že z toho má opravdu velký strach, a dohání jí to dokonce k myšlenkám na sebevraždu. Zdražování vidí všude kolem sebe, proto se i v důchodu snaží práci si udržet.

Nic jí nezbylo

Herečka žije sama. V roce 1982 se rozvedla se svým manželem, po němž jí nic nezbylo. „Nenosil domů žádné peníze, musela jsem ho ještě živit,“ svěřila se už dříve. I přesto podle Blesku označuje rozvod za nejšťastnější událost ve svém životě.

Teď má ale se samotou problémy, s penězi totiž vychází jen tak tak. Na dotazy, zda ji herectví ještě vůbec baví, odpovídá: „Ale tak baví… jsem na to zvyklá. A v téhle branži se práce neodmítá. Ale jak říkám: kdybych získala hodně peněz, tak končím.“

Kdyby teď s prací sekla, dopadne prý hodně zle. „Herectví je naštěstí povolání, které se dá dělat i v devadesáti. A já hraju, abych přežila. Je v tom samozřejmě nadsázka, ale je pravda, že asi žádný důchodce nemůže žít v Praze jen z penze. Buďto už je dávno někde na vsi jako já, nebo mrtvý,“ říká v rozhovoru.

Herectví mě udrželo při životě

Obermaierová tvrdí, že v dnešní době ji herectví drží nad vodou. Už v minulosti ale bylo tím, co ji dlouhodobě drželo při životě. Díky tomu se i ve svém věku 76 let cítí silná a zdravá. Uznává ale, že kdyby mohla, odpočívala by ráda a užívala si důchodu.

„Mně se ráno vůbec nechce vstávat do práce. Ale když už tam jsem, tak mě to vlastně baví. A člověk se tím udržuje v kondici. Mám sousedku, která je o pět let mladší, ale už deset let nepracuje. A když s ní mluvím, tak jí pořád něco je,“ říká s tím, že díky práci alespoň nemá zdravotní problémy.

Celým životem se Jaroslava Obermaierová potlouká tak nějak sama. Má sice přátele, kteří by ji ve štychu nenechali, kdyby skutečně došlo na nejhorší, ví, že se nemůže spoléhat jenom na ně. Dokud to jde, pokusí se si na své živobytí nějak vydělávat. Starostí má ale prý plnou hlavu.

Zdroj: Aha! pro ženy, Blesk, TV Guru, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články