Drogám podlehlo v minulosti mnoho celebrit. Ne všechny měly to štěstí se s nimi úspěšně poprat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Harry Styles
Zdroj: Profimedia

Drogy jsou něco, s čím se lidé ve světě celebrit setkávají poměrně běžně. Každého z nás napadne určitě hned několik příkladů toho, kdy si nějaký hudebník nebo herec zničil kvůli nim život. Proč ale slavní lidé drogám tolik podléhají?

Umělci po drogách často sahají jako po něčem, co pomůže jejich kreativitě, píše Prima Zoom. Mnoho z nich to v minulosti i přiznalo. Například zpěvák Harry Styles uvedl, že když pracoval na svém albu Fine Line, pojídal u toho lysohlávky. A nijak se za to nestydí.

„Vytvářet tu nahrávku pak bylo jako… Já jsem se cítil… o tolik veselejší,“ řekl pro Complex. Umělce neodrazuje ani to, že celá řada ze slavných už v minulosti na drogy doplatila. A to nejen zničeným životem. Mnozí kvůli nim zemřeli.

Drogy je zničily

Co se týče zahraničních hvězd, zmínit lze hned několik velkých jmen. Například zpěvačka Whitney Houston se stala obětí nebezpečných návykových látek. Údajně totiž neunesla svou slávu. Zemřela v roce 2012 ve věku 48 let.

Britney Spears byla v minulosti doprovázena mnoha skandály a drogy se mezi nimi objevily také. Herečka Lindsay Lohan se proslavila už v dětství, pak ale návykovým látkám podlehla a dnes už se o ní v médiích mluví spíše v souvislosti se závislostí než se slávou.

Americký zpěvák známé rockové kapely Aerosmith Steven Tyler dokonce kdysi uvedl, že za drogy utratil v přepočtu přes 300 milionů korun. Závislý byl kromě toho i na alkoholu.

Drogám neunikly ani české celebrity

I u nás je známá celá řada případů, kdy slavné osobnosti podlehly pokušení. Někteří se z toho dokázali dostat. Moderátorka Tereza Pergnerová byla závislá na pervitinu, ke kterému se několikrát vrátila. Dnes už sice drogy nebere, výrazně jí ale změnily život.

Známý je také příběh Martina Kociána ze skupiny Lunetic. Ten kromě drog a alkoholu propadl také závislosti na automatech. Skupina Mandrage se zase rozpadla kvůli závislosti frontmana Víta Starého.

Ačkoli drogy nikdy nikomu nepřinesly nic dobrého, v minulosti i dnes se k nim uchyluje celá řada slavných. Dostat se ze závisloti je pro ně potom velmi náročné a ne všichni to zvládnou.

Zdroj: Music show, Prima Zoom, Refresher, Blesk, VIP Stars, Extra, Complex, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články