Vít Starý řeší zanedbanou cukrovku. Manažerka Mandrage mezitím dostala covid podporu pro rozpadlou skupinu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vit stary
Zdroj: Profimedia

Skupina Mandrage se rozpadla již v roce 2020. Její frontman Vít Starý se dostal do problémů s alkoholem a pervitinem, skončil na odvykačce a řada přátel se k němu otočila zády. Teď se sice opět objevil na veřejnosti, má ale řadu zdravotních problémů. Bývalá manažerka jeho skupiny mezitím čerpala covid dotace na kapelu, která dávno nehraje.

Nedávno se na sociálních sítích objevila fotografie frontmana bývalé skupiny Mandrage a fanoušci zajásali. Vít Starý na snímku totiž vypadá dobře a je vidět, že mu abstinence prospěla. Jenomže ne každý problém je na první pohled znatelný. Zpěvák se totiž potýká s komplikacemi kvůli neléčené cukrovce.

„Víťa má bohužel zanedbaný diabetes. Teď už k doktorům chodí, ale léta na to kašlal. A kvůli komplikacím s ním bohužel musel skončit v práci,“ řekl pro Extra blízký přítel hudebníka. Podle něho se také Vít i nadále věnuje hudbě, nejde to ale tak, jak by si přál.

Chce hrát, ale záleží na jeho zdraví

„S Víťou je to složité. Jde mu čistě jen o hudbu, je to umělec tělem a duší, a někdy si nerozumí s lidmi kolem sebe, i v Mandrage odmítal řešit byznysové věci. Tak uvidíme, jak mu to vyjde, zda se s někým dokáže domluvit. A hlavní je, jak na tom bude zdravotně, protože diabetes je prevít. Není to žádná legrace,“ vysvětlil přítel Starého.

Řada lidí teď doufá, že se Vít dostane z problémů a bude se moci zase naplno věnovat hudbě. Mnoho jeho starých přátel ho ale pro jeho problémy s alkoholem a drogami odsoudilo a on to teď nemá jednoduché. Na druhou stranu manažerka skupiny Mandrage Lucie Hájková si očividně života užívá, na což upozornil server Extra.

Kapela sice již od roku 2020 nehraje, protože se rozpadla, stále ale existuje firma Mandrage s. r. o., která loni uspěla se dvěma žádostmi na covid podporu pro podnikající subjekty. Dohromady tato podpora přinesla dle Hlídače státu společnosti zhruba 350 tisíc korun. Podle Hájkové je to tím, že se firma zabývá kromě hudby i dalšími aktivitami.

Života si užívat umí

Jednatelka Mandrage s. r. o. rozhodně ví, jak se získanými penězi naložit. Zatímco hvězda rozpadlé skupiny má zdravotní problémy a bojuje s cukrovkou, Lucie Hájková si udělala reklamu i na Cenách Anděl. Ty se uskuteční letos na konci dubna a právě ona figuruje jako jejich producentka a jednatelkou společnosti, která akci pořádá.

„Důležitým rozměrem hudebních cen je i setkávání. Věříme, že na konci dubna nám už okolnosti za dodržení pravidel dovolí uspořádat Anděly tak, jak na ně zástupci hudební branže i diváci u televizních obrazovek byli zvyklí,“ sdělila Hájková podle Novinek.

Někteří fanoušci se tak těší na zábavný večer, jiní ale vnímají i to, že peníze, za které si Hájková užívá života, jsou mimo jiné i ty, které získala společnost spojená s rozpadlou skupinou. Někdo si jednoduše život umí zařídit, jiný pak na druhou stranu musí doufat, že se mu podaří do světa showbyznysu i přes zdravotní problémy vrátit.

Zdroj: Extra, Extra, Hlídač státu, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články