Chcete vypadat jako modelky? Tuhle dietu byste prý měly držet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Modelky hubnuti
Zdroj: Sky Cinema / Shutterstock.com

Skoro každá žena by si přála mít tělo modelky, která se prochází na přehlídkových molech. Kdybyste chtěli vypadat jako modelky známé značky Victoria’s Secret, prozradíme vám, jaké potraviny musíte rozhodně vyřadit ze svého jídelníčku. Jejich přehled sestavil server Healthline.com.

V průběhu let mnoho slavných modelek Victoria’s Secret zveřejnilo podrobnosti o stravovacích a cvičebních postupech, které vedly k vytvoření dietního plánu, kterého se musí modelky této značky držet.

Chcete vypadat jako modelka?

Na rozdíl od jiných dietních plánů nemá dietní plán Victoria’s Secret jasně daná pravidla nebo pokyny. Místo toho existuje několik verzí stravy založených na stravovacích vzorcích a cvičebních rutinách, o které se modelky podělily.

Většina variant plánu zahrnuje omezení rafinovaných sacharidů, průmyslově zpracovaných potravin a přidaných cukrů. Dále si pak modelky musí hlídat konzumaci velkého množství ovoce, zeleniny a sledovat zdravé tuky spolu s dobrým zdrojem bílkovin při každém jídle.

Některé verze dietního plánu také vyžadují omezení denního příjmu kalorií, často až na pouhých třináct set kalorií denně. Jiní doporučují přerušovaný půst, který zahrnuje omezení příjmu potravy na konkrétní čas každý den.

Většina modelek Victoria’s Secret dodržuje jídelníček bohatý na živiny, včetně ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, bílkovin a zdravých tuků. A jaké potraviny se objevují na talíři modelek?

Rozlučte se se sladkostmi

Ze zeleniny je to brokolice, květák, rajčata, chřest, dýně a mrkev. Ovoce, které je doporučováno modelkám konzumovat, jsou jablka, pomeranče, broskve, hrušky a švestky. Přílohy k pokrmům jsou pak quinoa, hnědá rýže a kuskus.

A čemu se musí modelky vyhýbat? Ačkoli mnoho modelek poznamenává, že nevyřazují žádná jídla ze své stravy úplně, mnohé omezují určité druhy potravin. Nejčastěji se jedná o omezení cukru a alkoholu.

Modelky musí ze svého jídelníčku vyřadit hranolky, pečivo, cukrovinky, rýži a tortilly. Dále si musí odpustit víno, pivo, koktejly, lihoviny, sladké brambory, kukuřici, hrášek, ananas, banány, mango a hrozny.

Stejně jako jídlo, i pravidelná fyzická aktivita je klíčovou součásti stravy všech modelek. Většina z nich cvičí zhruba třikrát až pětkrát týdně, přičemž jedno cvičení obvykle trvá alespoň hodinu.

Nevýhodou je, že dieta, kterou modelky dodržují, upřednostňuje spíše hubnutí než podporu celkového zdraví. Je důležité myslet na to, že nutriční potřeby jednotlivců se mohou značně lišit v závislosti na faktorech, jako je věk, pohlaví, výška, váha a úroveň fyzické aktivity.

Zdroj: Health Line
Autor: Štěpán Pacík


Související články