České celebrity si stěžují na výši důchodů. Nelíbí se jim ani posun věkové hranice pro odchod do penze

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ivan Vyskocil
Zdroj: Profimedia

V současné době se ve společnosti hodně řeší nejen výše důchodů, ale také posunutí věku odchodu do penze, o kterém nedávno jednala vláda. V České republice je mnoho lidí, kterým se současná situace nelíbí, jak už to tak ale bývá, nejhlasitěji se ozývají ti, kteří si vlastně nemají na co stěžovat. Mnoho celebrit má vládě co říct, někdy jsou ale jejich slova vzhledem k jejich situaci spíše komická.


Už před nějakým časem si v médiích postěžoval například moderátor Jiří Krampol, že se svým důchodem 25 000 korun sotva vyjde. K těmto penězům si nadále i ve svém věku 84 let přivydělává, a finančně tak na tom není vůbec špatně. Přesto ale řekl, že mu to sotva stačí.

„Nechci si stěžovat, ale je fakt, že kdybych neměl jako umělec stálý přivýdělek, tak můžu jít rovnou s krabičákem pod most,“ nechal se slyšet. Podle všeho si stěžovat chce, soucitu se ale nejspíš u důchodců, kteří berou o několik tisícovek méně, nedočká.

Na důchod si stěžují i další celebrity

Není to jen Krampol, který má s důchodem problémy. Například herečka Jaroslava Obermaierová dokonce podle iDNES uvedla, že kvůli cenám plynu pomýšlí na sebevraždu. Kdyby prý neměla stále práci, jen ze svého důchodu by rozhodně nevyšla.

Veronika Žilková pak v rozhovoru pro České důchody prozradila, že jí výše jejího důchodu doslova vehnala slzy do očí. „Musím říct, že když mi oznámili výši mého důchodu, tak jsem stála před tím úřadem a plakala jsem,“ řekla.

„Musím vám říct, že co jsem odevzdal na daních, tak v tom to samozřejmě dostatečné není. I když mám důchod nadprůměrný oproti některým důchodcům, kteří sotva vyjdou. Ale stejně na to, co jsem všechno odevzdal na daních, tak to rozhodně není dostatečné,“ uvedl pak pro změnu Jiří Lábus.

A problémy má i František Ringo Čech, který by prý pro změnu s důchodem vyšel sotva na chalupě. „Myslím, že nám pořád přidávají po troškách, zaplať pánbůh, vždycky to kvituji s povděkem. Samozřejmě úrovně západoněmeckých důchodů nedosáhneme. “

Nelíbí se jim ani další změna

Změnu věku odchodu do důchodu pak kritizuje pro změnu například herec Ivan Vyskočil. Ten sám přiznává, že by mu to už mělo být jedno. Přesto se ale k situaci vyjádřil s tím, že podle něj vláda za nic nestojí a tento krok rozhodně neudělala dobře.

„Samozřejmě pro těžce pracující to není úplně dobrá zpráva. Nemyslím si, že to vláda vymyslela úplně dobře,“ myslí si podle TV Nova zpěvačka Heidi Janků. Nejlépe to pak vyřešil Felix Slováček, který uvedl, že na to nemá raději názor žádný.

Zpěvačka Petra Janů pak k situaci podotkla, že je velmi tragikomická. „Ta výkonnost už pak vážně není zrovna žádná hitparáda. Osobně jsem ráda, že se mě tato problematika už netýká, protože sama jsem pár let už důchodkyní,“ uvedla pro Prima ženy.

Zdroj: Přehledně24, OnlyU, iDNES, České důchody, TV Nova, Prima ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články