František Ringo Čech už je z nemocnice doma. Podle jeho slov je vše v pořádku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
frantisek ringo cech
Zdroj: Nextfoto

Český hudebník a herec František Ringo Čech byl v neděli večer převezen do nemocnice. Podle prvotních informací jeho syna měl mozkovou mrtvici. Hned druhý den byl nicméně umělec propuštěn a on sám tvrdí, že vlastně o nic nešlo. Jak to tedy s jeho zdravím v současné době vypadá?

Podle serveru CNN Prima NEWS měly být Čechovy problémy závažné. Jeho syn uvedl, že byl otec převezen na Homolku s mrtvicí, a mohl být dokonce v ohrožení života. On nicméně hned druhý den nemocnici opustil a na dotazy médií odpověděl, že mu vlastně nic není.

„Žiju, je mi fajn, ve 12 hodin odsud už pojedu domů. Neplašte se, všechno je v pořádku,“ řekl v pondělí dopoledne na Blesku. Podle serveru ho měla později domů z nemocnice odvézt jeho žena.

„Odpoledne jsem byl v Edenu na ligovém zápase Slavie a bylo všechno v nejlepším pořádku. A potom, nevím, co to bylo, nic se neví, zdá se, že mě něco uhranulo,“ uvedl s tím, že o mrtvici rozhodně nešlo. Za nesmysl považuje informaci právě i jeho manželka.

Mrtvici prodělal v minulosti

Co je to mrtvice, umělec ale moc dobře ví. Už kdysi ji prodělal, konkrétně před třemi lety v Rakousku. „Já jsem měl štěstí, že mě to kleplo v Rakousku! Takže mě odvezli do nemocnice kardinála Schwarzenberka a přišla za mnou dcera se synem,“ vzpomíná.

V roce 2019, také v Rakousku, skončil pro změnu v nemocnici s klíšťovou encefalitidou. Tehdy si prý vyzkoušel, jaké to je, když člověk umírá. O svůj život se skutečně bál. Jeho nedělní příhoda z nemocnice prý ve srovnání s tím vůbec ničím nebyla.

S důchodem bych vyžil leda na chalupě

Čechovi je 79 let a cítí se prý v současné době zdravý. Není třeba, aby si o něho lidé dělali starosti. Jediné, co ho trápí, je současná ekonomická situace. Je rád, že i ve svém věku zvládá pracovat, s důchodem by totiž jen sotva vystačil.

„Myslím, že nám pořád přidávají po troškách, zaplať pánbůh, vždycky to kvituji s povděkem. Samozřejmě úrovně západoněmeckých důchodů nedosáhneme. Ale to nedosáhne nikdo v tomto státě na úroveň západního Německa. Ale já jsem spokojený. S penzí bych sice nevyžil… I když na chalupě, s tím, co má moje paní a já, bychom možná vyžili,“ řekl pro server České důchody.

S herectvím zatím končit nehodlá. I ve svém věku dokáže s klidnou hlavou sehrát panice Ctirada v divadelním představení Dívčí válka.

„Ještě jsem se nezamyslel, že jsem vlastně přestárlý stařec a hraju mladého panice. A občas zapomenu i text, ale většinou proto, že čumím po ženských. A taky jsem se už naučil během představení spát. Ale je to moje divadlo, tak já můžu,“ směje se v rozhovoru pro Český rozhlas.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Blesk, České důchody, Český rozhlas

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články