Komentář: Chudák Krampol. Má důchod 25 000 korun a bez přivýdělků by skončil pod mostem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri krampol
Zdroj: Profimedia

Jiří Krampol věří, že bez přivýdělků by skončil s krabičákem pod mostem. Jeho penze je prý příliš nízká a v současné době je kvůli zdražování rád, že má jako herec stále nějaký příjem. Chtěl se možná jenom svěřit, jak na tom chudák je, podle mého názoru ale naštval stovky důchodců, kterým se o jeho důchodu může jen zdát.


Je mu 84 let, a měl by si tak užívat zaslouženého důchodu. On se ale stále věnuje své práci, takže má nějaké ty příjmy navíc. Podle jeho slov to není proto, že by ho práce tolik bavila, ale proto, že by bez těchto peněz nevyšel.

„Mám penzi jen 25 tisíc korun,“ postěžoval si pro Extra. Většina lidí nejspíš po přečtení této věty nevěděla, zda má plakat smíchy, nebo být skutečně rozhořčena z toho, že je Krampolovi taková částka malá.

Všechno spolkne byt

„Nechci si stěžovat, ale je fakt, že kdybych neměl jako umělec stálý přivýdělek, tak můžu jít rovnou s krabičákem pod most,“ nechal se slyšet. Možná si nechce stěžovat, z jeho slov je ale očividné, že touží po pozornosti.

Jinak by totiž něco takového říci nemohl. 25 000 korun je v dnešní době plat, se kterým musí mnoho lidí úplně normálně vycházet. Jak je tedy možné, že herci tato částka nestačí? Moji prarodiče si musí poradit s důchodem 11 tisíc, a ještě si připadají oproti stejně starým přátelům bohatí.

„Penzi, která je 25 tisíc korun, spolkne činže, takže co vydělám navíc při vystupování, to mám teprve na provoz,“ prohlásil Krampol v rozhovoru.

V takovém případě by měl pravděpodobně přemýšlet o jiném bydlení. On ale zřejmě ve svých 84 letech potřebuje bydlení za 25 tisíc.

Je tu zvyklý

Krampol bydlí v centru Prahy. Na stěhování se ale necítí. V bytě je údajně zvyklý, všechno má blízko, dokonce i veškeré doktory, které potřebuje. Jeho výdaje prý naštěstí nejsou vysoké, proto zvládá vyžít.

„Naštěstí mi vaří zdravotní bratr Honza, skvělý člověk, který o mě pečuje a stará se, abych měl doma čisto a pořádek. Sem tam jdu s nějakou dámou na večeři, ale ty toho moc nesnědí. A nepiju a nekouřím, tak se to dá snést,“ uvedl.

Při čtení těchto vět hned musí být lidem Krampola jistě líto, že chudák musí vyjít jen s důchodem 25 000.

Krampol si nicméně žije na vysoké noze. Podle serveru Kurzy totiž průměrný mužský důchod v červnu roku 2022 činil 18 919 korun. Herec si tak rozhodně nemá na co stěžovat…

Zdroj: Extra, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články