Brian Krause z Návratu do Modré laguny uspěl v seriálech. Jeho život ale mnoho let ovlivňoval alkohol

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Brian Krause
Zdroj: Profimedia

Úspěch Modré laguny bylo třeba využít, a proto vznikl Návrat do Modré laguny. V něm si zahráli Milla Jovovich a Brian Krause. Herečka prohlásila, že to byl nejhorší film, co kdy natočila. Pro Krause to byl začátek jeho seriálové kariéry, která trvá dodnes. Musel se však poprat se svými démony ve formě alkoholu, aby se k herectví mohl vrátit.

Ačkoliv na konci prvního dílu prohlásí námořník, že trojice na loďce žije, druhý díl začíná právě pohřbem rodičů malého Richarda.

Osud, respektive scénář, tomu tak chce, že Richard uvízne na stejném ostrově, kde žil s rodiči. I on zde zažívá své první zamilování do krásné Lili, kterou ztvárnila tehdy málo známá ruská herečka Milla Jovovich.

Nepovedené pokračování

„Všechno na tom bylo krásné, kouzelné,“ prozradil po natáčení v roce 1991 pro server Los Angeles Times Brian.

Ten se také na ostrově naučil lézt na stromy, loupat kokosy, vyrábět oštěpy či rozlišovat mezi jedlými a jedovatými rostlinami.

Zajímavostí je, že i pokračování filmu se neslo v duchu mladičké herečky. Mille Jovovich totiž bylo při natáčení pouhých 14 let a byla tak hodně přirovnávána k Brooke Shields, kterou tvůrci původního filmu dokonce zneužili pro propagaci.

Jeden zásadní rozdíl však mezi herečkami dle serveru Netflixer byl – Milla se nestyděla za nahé scény a na rozdíl od Brooke je ve všech nahých scénách opravdu ona.

Pokračování mělo přinést do kasy tvůrců mnoho peněz, ale dočkalo se velmi slabého hodnocení a v roce 1991, kdy byla jeho premiéra, si film dokonce odnesl 5 nominací na Zlatou malinu.

A pamatujete na scénu, ve které se mladý Richard vzbudí ze svého prvního erotického snu a má erekci? Tak pod dekou byl klacík, o kterém prý Jovovich nevěděla, a když to zahlédla, začala se smát a zapomněla svou repliku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Legends Inc. (@legends.inc)

Překonal problémy s alkoholem

Na rozdíl od svého předchůdce, Christophera Atkinse, se Brian Krause přeci jen více uchytil v seriálovém světě a osm sezón hrál Lea Wyatta v seriálu Čarodějky.

Co se týče jeho filmové kariéry, zde je to už horší, protože žádný z filmů již neměl nijak velký úspěch.

Jeho život bohužel významně ovlivnilo pití. V roce 2010 byl dokonce opilý vyvedený z letadla a zatčený za výtržnost.

Server TMZ tehdy informoval o tom, že byl herec převezen na policejní stanici, aby zde strávil noc a vystřízlivěl.

S alkoholem pak bojoval dalších 5 let, než se rozhodl v roce 2015 přestat.

„Vystřízlivění pro mě bylo minulý rok vším,“ prozradil v roce 2016 pro server Examiner Newspaper.

Vrátil se k herectví a užívá si všechny nové projekty s čistou hlavou. V roce 2022 se zúčastnil akce Flower City Comic Con, kde se setkal se svými kolegy ze seriálu Čarodějky.

Zdroje: Los Angeles Times, OnlyU, TMZ, Examiner Newspaper, Instagram, Netflixer

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články