Z Brooke Shields se během natáčení Modré laguny stala žena. Sama prý ani nevěděla, co to znamená

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Modra laguna
Zdroj: Profimedia

Brooke Shields a Christopher Atkins budou již navždy spojováni s kultovním filmem Modrá laguna. Oba se při společném rozhovoru po letech shodli, že takový film by dnes už nemohl být natočen. Tvůrci nedbali na jejich zdraví a navíc je nutili, aby si začali románek i ve skutečném životě. Brooke pak tvůrci zneužili k propagaci filmu s tím, že Modrá laguna probudila její sexualitu. Herečka nyní natočila dokument, ve kterém vzpomíná na to, jak nepříjemně se cítila. Také otevřeně promluvila o alkoholismu matky.

Film Modrá laguna se natáčel, když bylo herečce pouhých 15 let. Na ostrově strávila čtyři měsíce. Jejímu hereckému partnerovi bylo během natáčení 18 let a vypadá stále fantasticky, jak můžete vidět na jeho instagramu.

Dítě jako sexuální symbol

Herečka Brooke Shields nebyla při natáčení filmu Modrá laguna žádným nováčkem. V reklamách se objevovala už jako batole, o svém nelehkém dětství a dospívání natočila dokonce dokument Pretty Baby.

V něm popisuje, jak bylo těžké být brána jako sexuální symbol, když sama teprve začínala chápat, co to sexualita je. Název dokumentu o svém životě vybrala záměrně dle názvu filmu, ve kterém hrála v roce 1978 a který se česky jmenuje Děvčátko.

Brooke v něm hraje dětskou prostitutku, a právě v tomto filmu zažila svůj první polibek s o 29 let starším Keithem Carradinem.

Z dítěte se stala žena, která to netušila

Když byl v roce 1980 zveřejněn film Modrá laguna, byla dle zmíněného dokumentu hereččina sexualita zneužita v marketingu.

Tvůrci filmu hlásali, že film neprobudil sexualitu jen mezi dvěma aktéry, ale probudil i sexualitu Brooke Shields. Během natáčení se prý z dítěte stala žena.

„Ironií bylo, že jsem si své sexuality nebyla vědoma,“ říká Brooke v dokumentu. Marketing ale zapůsobil a z filmu se stal doslova trhák. Mnoho lidí si myslí, že dnes už by natočení takového filmu neprošlo, protože nezletilá Brooke v něm stráví mnoho času úplně nahá.

Server People ale vysvětluje, že Brooke byla během nahých scén nahrazována dvojnicí a sama herečka si dala podmínku, že kde bude nahá ona, budou vlasy zakrývat intimní partie.

Zoufalá snaha tvůrců o reálnou lásku

I přesto se Brooke i Christopher shodli, že takový film by už natočen být nemohl. „Takový film už nikdy nevznikne. Myslím, že by to nebylo dovoleno,“ uvedla herečka pro podcast Now What? With Brooke Shields a herec s ní naprosto souhlasil.

Nahota dle herců byla pro režiséra Randala Kleisera tak důležitá, že se museli oba herci hned po příjezdu na ostrov opalovat nazí, aby byli opálení všude.

Byli proto posláni, aby leželi nazí v chatrči bez střechy, kde je dělila pouze provizorní zeď. Bylo jim to oběma nepříjemné.

Navíc je měli tvůrci nutit do skutečného vztahu, aby se zlepšil marketing filmu. „Tak zoufale chtěli, abychom se do sebe zamilovali,“ prozradila Brooke.

Během filmu prý také nebyla dodržována základní bezpečnostní pravidla, byla zraněna některá zvířata a herci byli vystaveni extrémním podmínkám.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brooke Shields (@brookeshields)

Dcery dokument špatně nesly

Herečka se i přes nelehké dětství dokázala prosadit ve filmovém světě bez skandálů, které většinu dětských hvězd neminou, a to i přesto, že byla vychovávána alkoholičkou.

Server Today v této souvislosti připomíná, že Teri Shield i přes několik pokusů o léčbu svůj boj prohrála a zemřela v roce 2012 na následky celoživotního pití.

Od roku 2001 je Brooke šťastně vdaná za producenta a spisovatele Chrise Henchyho a mají spolu dvě dcery.

A právě pro ně bylo dle serveru Business Insider dokument o matce velmi náročné sledovat.

„Nesnáším, když vidím, že se ti dějí špatné věci,“ řekla prý její dcera Grier s tím, že nic z toho, co jí matka řekne, nezlepší pocity, které po dokoukání dokumentu měla.

Druhá dcera Rowan pak prý ocenila matky odvahu ukázat, jak se herecký svět chová ke krásným ženám.

Zdroje: Disney, People, Podcast Now What?, Today, Business Insider, Instagram Brooke, Instagram Christopher

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články