Alex Mynářová a její manžel se báli o své bezpečí. Aktivistická skupina jim hacknula bezpečnostní kamery

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vratislav Mynar Alex Mynarova
Zdroj: Profimedia

Po odchodu Vratislava Mynáře z funkce hradního kancléře se v jeho rodině mnohé změnilo. On sám teď odpočívá na Moravě, jeho žena to respektuje a tráví čas ve vile v Praze. S bydlením tak rozhodně nemají problém. V minulosti se ale právě v tomto ohledu naskytla komplikace, kvůli které pár ještě dlouho nemohl v noci v klidu spát.

Rodina vlastní kromě pražské vily také srub v Osvětimanech. Loni v březnu v něm došlo k požáru. Dnes už je opět obyvatelný a právě v něm si Mynář užívá svůj zasloužený odpočinek.

„Poučili jsme se a náš nový dům je mnohem lépe chráněn a zabezpečen, hned několika způsoby. Snad se to už nebude nikdy opakovat,“ řekla k situaci jeho žena Alex Mynářová.

Požár srubu ale nebyl jedinou katastrofou v oblasti bydlení, co se jim v životě přihodila.

Hacknuli jim bydlení

Nejspíš nikdo by se nechtěl dozvědět, že jeho život ve vlastním domě někdo sledoval. Přesně to se ale Mynářovým stalo. Aktivistická skupina Ztohoven jim totiž kdysi hacknula bezpečnostní kamery.

„Člověk si říká, kam to až zajde a co je dnes možné. Tak to jsou takové změny, že spíš člověk více přemýšlí o bezpečnosti a jak se ještě více chránit. Ale ono to někdy už opravdu nejde,“ říká Alex v rozhovoru pro iDNES.

Podle magazínu Reportér byl tehdy problém ve špatném internetovém zabezpečení. Rodina se potom soustředila na to, aby se nic podobného už neopakovalo. Být sledován ve vlastním domě cizími lidmi totiž rozhodně není nic příjemného.

Báli se o své bezpečí

Když člověk pracuje na postu hradního kancléře, on i jeho rodina se jednoduše neustále musí mít na pozoru. Alex přiznává, že se po celé události bála o soukromí rodiny. Její strach se ještě stupňoval právě po požáru srubu na Moravě.

„V době, kdy nám někdo zapálil srub, a my jsme vůbec nevěděli proč a jaký byl ten motiv, a dozvěděli jsme se, že to byl opravdu úmysl a že to udělal profesionál, tak jsme se báli o rodinu a o děti. Nějakou dobu jsme byli pod soukromou ochranou,“ přiznala.

V současné době má dvojice své bydlení zabezpečené a jak Alex, tak i její muž si mohou užívat a relaxovat. Zatímco Mynář je rád, že má konečně chvíli jen sám pro sebe, jeho žena se už těší do práce, kterou nyní bude moci vykonávat naplno.

Zdroj: OnlyU, iDNES, Reportér

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články