Manželka kancléře Mynáře se těší na jeho odchod z Hradu. Jeho funkce ji omezovala v práci

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alex Mynarova
Zdroj: Profimedia

Manželka kancléře Vratislava Mynáře, moderátorka Alex Mynářová, se na odchod svého manžela z funkce hradního kancléře ve skutečnosti těší. Poté, co nastoupí nová hlava státu, Vratislav Mynář bude muset svůj post přenechat svému nástupci. Díky tomu bude mít jeho žena prostor k posunu ve své kariéře.

Když se v roce 2016 po mateřské dovolené vracela do práce, její muž z toho údajně nebyl nadšený. Měl totiž za to, že jeho žena zůstane minimálně dva roky doma, píše iDNES. To ale Mynářová nikdy neměla v plánu.

Kvůli svému vztahu musela v roce 2013 moderátorka například opustit svou pozici v České televizi. Tehdy byla přesunuta z důvodu potenciálního střetu zájmů. To, že její partner vykonával funkci hradního kancléře, ji tak v práci v mnohém omezilo. Proto se nehodlala vzdát alespoň toho, co jí zůstalo.

V roce 2015 si Alex Mynáře vzala. Za svědka jim tehdy šel sám Miloš Zeman, připomíná Blesk. Brzy po svatbě se páru narodil první syn, v roce 2019 pak přišel na svět druhý potomek.

Po celou dobu vztahu se Mynářová snaží vykonávat své moderátorské řemeslo, jak nejlépe dovede. Mnohá témata pro ni ale byla jakožto pro ženu hradního kancléře zapovězena. Teď se ale všechno změní.

Rozvázané ruce

Pro rodinu bude odchod Vratislava Mynáře z funkce hradního kancléře velkou změnou. Mnozí by si možná mysleli, že se i jeho žena obává toho, co se bude vlastně dít dál.

Ona má ale z toho, co nastane, vlastně docela radost. Bude mít totiž konečně možnost se více projevit ve svém oboru.

„Odchod mého manžela z funkce mi rozváže ruce. Od března se mohu vrátit před kameru a hlavně k tématům, která pro mě musela být po určitou dobu tabu, jako je politika,“ uvedla pro Život v Česku.

Kulaté narozeniny

V letošním roce čekají Alex Mynářovou kulaté čtyřicáté narozeniny. Podle svých slov si je plánuje užít, a dokonce je hodlá oslavit ve velkém stylu. Žádné z těch předchozích neprožívala, 40 je ale podle jejích slov člověku jen jednou.

Po boku svého muže se cítí Mynářová zabezpečená a vztah s ním si nemůže vynachválit. Jako nejdůležitější životní body ve svém životě vnímá svatbu a narození dvou dětí.

To, že teď bude moci zase začít pracovat naplno, je ale rozhodně také velmi podstatné.

Zdroj: iDNES, Život v Česku, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články