Mynář se chtěl stěhovat na Moravu, s Alex ale zůstanou v dvoupatrové vile v Praze. Kvůli její rekonstrukci platil pokutu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Alex Mynarova Vratislav Mynar
Zdroj: Profimedia

8. března oficiálně končí mandát Miloše Zemana. Společně s ním Pražský hrad opouští i další osoby. Patří k nim i hradní kancléř Vratislav Mynář. Ten se svou manželkou Alex bydlí ve dvoupatrové vile na Praze 10.

Kancléřova žena Alex se nemůže dočkat, až její muž ve funkci skončí. Ve skutečnosti ji totiž jeho pozice brání v práci.

„Odchod mého manžela z funkce mi rozváže ruce. Od března se mohu vrátit před kameru a hlavně k tématům, která pro mě musela být po určitou dobu tabu, jako je politika,“ uvedla pro Život v Česku.

„Můj manžel byl deset let kancléřem prezidenta republiky. Co bude dál dělat? Dá si dlouhé volno,“ prohlásila Mynářová v rozhovoru na Streamu.

Původně se prý chtěl Mynář stěhovat na Moravu, nakonec se ale rozhodl zůstat se ženou a s dětmi v Praze. Rodina se teď bude více pohybovat ve své dvoupatrové vile.

V roce 2005 budova, ve které nyní pár tráví většinu času, patřila Praze. Pak místo změnilo celkem čtyřikrát majitele. Nyní je obydlím dosluhujícího hradního kancléře a jeho ženy. Ti ji koupili za 5,5 milionu korun.

Mynář s manželkou bydlí ve vile od roku 2015, uvádí server Aktuálně. V domě postaveném v roce 1937 provedla rodina řadu úprav, její interiér by tak nejspíš původní majitelé nepoznali.

Problémy se zákonem

Právě rekonstrukce vily stála Mynáře nemalé peníze. A to nejen co se nákladů na samotné úpravy týče. Při přestavbách domu totiž nepostupoval hradní kancléř v souladu se zákonem.

Nahlásil pouze udržovací práce, na které není třeba stavební povolení. Pak ale ve vile měnil i věci, na které už si ho zajistit měl. Podle serveru Novinky tak nakonec musel zaplatit menší peněžitou pokutu za porušení zákona.

Restaurace v Osvětimanech

Kromě pražské vily vlastní Vratislav Mynář ještě srub s restaurací v Osvětimanech. Tam došlo loni v březnu k požáru, jeho škody se ale naštěstí nepohybují příliš vysoko, uvádí server Život v Česku.

„Poučili jsme se a náš nový dům je mnohem lépe chráněn a zabezpečen, hned několika způsoby. Snad se to už nebude nikdy opakovat,“ řekla k situaci Alex Mynářová.

Mynář vlastní ještě několik dalších nemovitostí, jeho žena má nemovitosti „pouze“ dvě, uvedl v roce 2021 Blesk. Jednou z nich je byt v pražských Holešovicích, druhou pak byt na Náchodsku. Rodina je tak rozhodně co se bydlení týče zabezpečená.

Už v minulosti se Alex nechala slyšet, že ona se po boku svého muže rozhodně zabezpečeně cítí. V současné době je podle jejích slov Mynář připravený věnovat se dětem a rodině. Alespoň to tedy údajně všude prohlašuje.

Zdroj: Prima Living, Stream, Aktuálně, Blesk, Život v Česku, Novinky, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články