Stanislav Janevski roli Viktora Kruma dostal náhodou. Dnes byste ho nepoznali

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Stanislav Yanevski
Zdroj: Profimedia

Bulharský herec Stanislav Janevski se proslavil jako Viktor Krum ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Již tehdy se mohl pochlubit urostlou postavou a mužným vzhledem. Na současných fotografiích byste Stanislava vůbec nepoznali, protože si nechal narůst vousy, začal ještě více posilovat a navíc propadl tetováním.

Již v době natáčení v roce 2005 se za hercem dívky otáčely a není se čemu divit, protože urostlý herec již tehdy vypadal skvěle.

Roli získal díky velké náhodě a uspěl proti silné konkurenci v podobě 650 jiných uchazečů.

Roli dostal náhodou

„Byl jsem na škole, když obsazovali různé role do filmů. Náhodou jsem byl na správném místě a ve správný čas, abych narazil na jednoho z filmových castingových agentů, který si mě všiml a rovnou mě požádal, abych šel na casting,“ prozradil Stanislav v rozhovoru pro blog Marekos v roce 2019.

Postava Kruma se mu od začátku dle serveru LAD BIBLE zamlouvala, protože se jednalo o všemi oblíbeného sportovce.

Na natáčení prý nikdy nezapomene. Zpočátku měl obavy ze setkání s tak slavnými herci, ale prý se k němu všichni chovali skvěle a nakonec z něj tréma spadla.

„Jsem v kontaktu se spoustou lidí z filmu. Nejen s herci, ale i se štábem. Byli jsme spolu tak dlouho, že jsme museli vytvořit velká přátelství,“ říká Stanislav.

Posiluje kvůli akčním rolím

Herec, stejně jako mnoho dalších, kteří zazářili v sáze o kouzelníkovi, neudělal žádnou díru do filmového světa. Neznamená to ale, že se herectví již nevěnuje.

Po Harrym Potterovi si herec zahrál v několika bulharských filmech.

„Je hezké natáčet v mém rodném jazyce a doma, ale zbožňuji cestování a práce v zahraničí je pro mě stejně vzrušující jako natáčení doma,“ uvedl k natáčení ve své rodné zemi v rozhovoru pro zmíněný blog.

A je to právě herectví, kvůli kterému takto významně změnil vzhled. Jeho agent mu totiž vysvětlil, že pokud chce hrát akční role, musí vypadat jako akční hrdina.

„Proto jsem se více soustředil na trénink, stravu a změnil svůj životní styl. Musíte mít sen, abyste se honili, a důslednost a tvrdá práce se nakonec vyplatí. Zamiloval jsem si zdravý životní styl, který se stal mou součástí,“ vysvětluje Stanislav.

Miluje tetování a rodinu

Také našel oblibu v tetováních a první si pořídil v roce 2006. Některá mají prý jasnou symboliku a jiná jen propojují jednotlivá tetování mezi sebou.

Kromě herectví, posilování a vymýšlení nových tetování se také Stanislav věnuje produkování. Svůj debut si odbyl v roce 2017 krátkým filmem s názvem Frame of Regret.

O jeho soukromém životě toho není moc známo, ale dle serveru TVovermind není ženatý a nemá žádné vlastní děti. Rodina je však stále jednou z nejdůležitějších věcí v jeho životě.

„Miluji herectví a miluji svou práci, takže dokud v ní budu, mohu říci, že jsem šťastný muž,“ uvedl dle serveru The List.

Zdroje: Marekos, TVovermind, LAD BILBLE, The List, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články