Vila Tomia Okamury vyvolává emoce v sousedech i architektech. Jak vypadá uvnitř, politik neukázal

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tomio Okamura
Zdroj: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Tomio Okamura má své fanoušky i odpůrce, co se mu ale musí rozhodně nechat, je to, že umí zaujmout. A to nejen svým vystupováním na veřejnosti nebo svými hláškami. Velmi zajímavá je také jeho vila, která budí rozruch mezi sousedy, ale i architekty.

Někteří lidé vile přezdívají Takešiho hrad. Stavba sídla na pražském Břevnově začala v roce 2018 a dokončena byla roku 2021. A ačkoli zvenku je velmi zajímavá a mezi lidmi budí velké emoce, jak vypadá vila zevnitř, politik úzkostlivě tají.

Tři samostatné byty

Ačkoli se jedná o jednu velkou vilu, která patří pouze Okamurovi, architekt, který ji navrhl, ji prezentuje ve své práci jako tři samostatné byty. Díky tomu si člověk hned uvědomí, že rozhodně nejde o žádné malé a levné sídlo. Mnoho lidí se nicméně ptá, proč zvolil politik právě tento vzhled, který mnoha lidem přijde kontroverzní.

Návrhu dal podle svých slov Okamura zcela volnou ruku a nechal práci vyloženě na architektovi. „Udělal jsem to proto, že sám z vlastní práce vím, že když jsem příliš svazován, těžko můžu odvést maximální výkon,“ uvedl v roce 2020 pro iDNES.

Lidé se nicméně stavbě posmívají a v minulosti ji nazvali například Takešiho hradem, lobotomickým sanatoriem, mešitou církve muslimské, demagogickým centrem pro lobotomiky, či dokonce Análními výplachy, s.r.o.

431 metrů

Celková obytná plocha vily je podle Super 431 metrů čtverečních. V rámci těch se setkáte s 39 pokoji. Podle dostupných informací se uvnitř nachází 8 ložnic, 6 pracoven, 6 hal, 5 toalet, 3 koupelny, 3 jídelny a 6 obývacích pokojů.

Dále má Okamura ve vile také k dispozici zastřešené prostory pro 5 aut. Kromě několika blízkých hostů nicméně Okamura nikdy nikomu nepovolil nahlédnout dovnitř. Média si tak musí vystačit s těmito informacemi.

Podle Pražské drbny dal Okamura za výstavbu sídla minimálně 20 milionů korun. Nábytek a vybavení uvnitř nicméně rozhodně přišly na další peníze, takže celková cena není zdaleka jasná.

Zdroj: Pražská drbna, Extra, iDNES, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články