Petr Pavel rád jezdí odpočívat na chalupu. Místní ho považují za skvělého souseda

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petr Pavel
Zdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Prezident Petr Pavel si jistě rád užívá luxusu svého bydlení v Lumbeho vile. Kromě toho má ale také chalupu na vesnici, kam si rád jezdí odpočinout od ruchu velkoměsta. I když, jak on sám přiznává, odpočinek často bývá aktivnější, než si mnoho lidí představuje.

Chalupa Petra Pavla stojí v České Čermné na Náchodsku. Zdejší obyvatelé ho nejprve brali jako obyčejného člověka, který sem přijede jednou za čas. Brzy se s ním ale sžili a začali ho považovat za milého souseda. Když potom kandidoval na prezidenta, místní stáli při něm, píše Náchodský deník.

Slavný soused

Petr Pavel se možná někomu jeví jako velká celebrita, když je ale na vesnici, působí jako obyčejný člověk, který si rád popovídá se sousedy a nad nikoho se nepovyšuje. Alespoň tak ho popisují lidé, kteří bydlí v okolí jeho chalupy.

V lednu roku 2023 web iDNES uvedl, že celkem 77 % obyvatel obce má s volbou prezidenta jasno. Petr Pavel v České Čermné zaujal. Mnoho lidí přiznalo, že původně Pavla neznali jako osobnost, až později si v při sledování televize uvědomili, že ho vlastně už někde viděli.

Žádný relax, ale tvrdá práce

Prezident si i v současné době jezdí rád na chalupu odpočinout od ruchu velkého města a od povinností. Zároveň ale v minulosti vysvětlil, že vlastnit takové místo znamená i hodně práce.

„Na naší chalupě je klid, ale také řád. Například po příjezdu je hned jasné, že já štípu třísky, Eva rozdělává oheň – a je nám dobře,“ napsal před časem Pavel na facebooku, kam také přidal pár fotografií z pobytu v malém stavení.

Je sice prezidentem a mnoho lidí k němu má respekt, zároveň je ale také člověkem, který má rád svou rodinu, klid, přírodu, ale také poctivou práci, díky které je chalupa udržována ve skvělém stavu a poskytuje mu útočiště, kdykoli potřebude na čas zmizet z Prahy.

Zdroj: Facebook, iDNES, Náchodský deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články