Nejen pomocník v kuchyni. Tableta do myčky vyčistí pračku, vanu i skleněné povrchy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tableta do mycky
Zdroj: Shutterstock

Tablety do myčky by většina lidí používala zásadně jen v kuchyni. Jenomže jsou tu jedinci, které napadlo, že by mohl mít tento čisticí prostředek nějaký účinek i jinde. Třeba v pračce. A kupodivu se ukázalo, že tenhle nápad může fungovat. Znáte i vy všechny využití tablety do myčky?

Někteří lidé mají za to, že jsou tablety do myčky plné chemie, a je tak vhodnější mýt nádobí v ruce. Tyto osoby nejspíš nepotěší, že jiní lidé dokonce tabletou do myčky čistí i svou koupelnu. Na druhou stranu o tom, jak moc škodí životnímu prostředí, se stále vedou spekulace.

Pokud doma používáte myčku, možná vás zaujme některý z těchto způsobů, jak tablety dále využít. Prvním místem, kde podle serveru Real Homes funguje téměř zázračně, je koupelna. Tableta do myčky má totiž skvělé čisticí účinky nejen na nádobí, ale například i na vanu.

Vana lesklá jako nikdy předtím

Použití tablety do myčky v koupelně je velmi snadné. Jednoduše ji zabalíte do hadříku, ten navlhčíte a začnete s ním čistit vanu. Snadno odstraníte jakékoli skvrny, a tableta by měla dokonce pomoci i s čištěním spár mezi dlaždičkami.

Server Archute říká, že vana by se měla po použití tablety do myčky lesknout jako nikdy předtím. Na druhou stranu ale upozorňuje, že je velmi důležité vanu i zdi kolem pořádně opláchnout vodou a ujistit se před koupáním, že na nich nic nezůstalo. Při koupání by pak totiž mohlo dojít na kůži k alergickým reakcím.

Vyčistí skleněné povrchy

Stejně jako špínu ze spár v dlaždičkách vyčistí tableta do myčky dokonale skleněné povrchy. Ideální proto je v koupelně s ní umývat například i zrcadlo či skleněné dveře sprchového koutu. Stejně tak ale například vyčistí kolečka od hrnečků na skleněném konferenčním stolku.

Opět ji pouze zabalíte do vlhkého hadru, pořádně s ní skleněný povrch vyčistíte, potom ho ještě přestříkáte leštěnkou na sklo a máte hotovo. Uvidíte, že s výsledkem budete spokojeni.

Vyčistí vaši pračku

Posledním netradičním použitím pro tabletu do myčky je čištění pračky. Zhruba 4 tablety hodíte do bubnu pračky, necháte ji na prázdno projet běžným pracím režimem a budete se divit, jak čistá najednou bude a jak krásně bude vonět.

V tomto případě se někteří lidé bojí toho, že by se mohl buben pračky poničit. Dají se proto koupit speciální prostředky, které pračku vyčistí. Podle serveru Clean and Tidy Living ale žádný z nich nebude za tak nízkou cenu dělat takové divy.

Jo a pokud chcete používat tablety i jinde, měli byste vědět, že ne všechny jsou stejně kvalitní. Podívejte se na srovnání tablet do myčky a přesvědčte se, že používáte (kdekoliv) ty správné.

Zdroj: Clean and Tidy Living, Reviewed, Ideal Home, Archute, Real Homes

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články