Vtipné i funkční: Podívejte se, jak děti v Číně vzájemně zachovávají metrovou vzdálenost

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Deti klobouky cina
Deti klobouky cina

Návrat do školy byl v mnoha státech velmi diskutovaným tématem. V době šíření koronaviru se odborníci obávali hlavně toho, že se děti ve škole budou shlukovat ve skupinkách, nezachovají přiměřený odstup a nákaza se rozšíří do dalších domácností. Děti v Číně přišly s nápaditým a veselým řešením, které předvádějí světu.

Čína uvolnila některá opatření

Čína byla koronavirem zasažena silně, a proto musela přistoupit k mnoha opatřením. Děti však musí chodit do školy a vrátit se do běžného života, a proto po čase východní Čína začala situaci uvolňovat. Děti se postupně vrátily do lavic a řešily, jak zachovat zdravé rozestupy.

Děti ze školy Yangzheng v Hangzhou si samozřejmě přinesly roušky, které je však nedokáží ochránit na sto procent. Následovala proto další opatření, která nás mohou až pobavit.

Děti si vyrobily bezpečnostní klobouky

Děti se rozhodly být originální a vymyslely vlastní způsob, jak zamezit šíření viru. Ve třídě mají nasazené klobouky z lepenky, které jsou navržené speciálně tak, aby každý udržoval alespoň metrový odstup, který je v boji s koronavirem zásadní.

Zdroj: The Sun / video

Hlavní pravidlo je takové, že si děti klobouk nesmí poničit. Jakmile by se přiblížily na vzdálenost menší než jeden metr, klobouky by se vzájemně pomuchlaly.

Klobouky podle vlastní fantazie

Každý žák má svůj vlastní speciální klobouk. Navrhují je v oblíbených barvách, rozličných tvarech a z různých materiálů. Děti podobné opatření vnímají jako hru, baví se vytvářením nových klobouků a mají motivaci všechna opatření dodržovat.

Může tento trend obletět svět?

Možná se žáci dalších škol v zahraničí inspirují a vytvoří svůj vlastní speciální způsob, jak zachovat bezpečné odstupy. Nic netrvá věčně a stejně tak boj s koronavirem. Do té doby je třeba, aby i děti ve školách dbaly na bezpečnost svoji i své rodiny.

Autor: Eva Marešová
Zdroj: The Sun


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články