Netradiční sporty: Víte, co je Spikeball nebo Kanjam? Vyzkoušejte tyto aktivity i vy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
sport
Zdroj: Shutterstock

Jarní počasí láká ven, ale vás nenapadá, jak se v příjemných slunečných chvílích zabavit? Známé sporty jsou pro vás nudné a už vás nebaví dělat stále dokola ty samé? Následující netradiční sporty by vás možná mohly oslovit.

Netradičních sportů, o kterých jste možná ještě neslyšeli, existují desítky. My přinášíme alespoň pár nápadů, které vás na nějaký čas zabaví. A u všech si užijete skvělý den na čerstvém vzduchu.

Klasické frisbee už vás nebaví? Zkuste Kanjam

Pokud vás už nebaví házet si s frisbee jen tak bez pointy, nebo vám talíř končí pravidelně na střeše, je možná třeba změnit sport. Náhražkou za obyčejné frisbee může být právě Kanjam.

Kanjam je hra pro dva dvoučlenné týmy, při které se snažíte strefit se pomocí frisbee do speciálních košů. To udělá z obyčejné zábavy, při které si jen házíte talířem, souboj, pro nějž se vy i vaši přátelé jistě nadchnete.

Dynamická míčová hra Spikeball

Spikeball je jednoduchá hra pro čtyři lidi, ke které je potřeba malá trampolína a míček. Ten se musí od trampolíny odrazit do prostoru. Pokud by se vrátil zpět na trampolínu, je to chyba. Hrát se dá v jednotlivcích, ale také ve dvoučlenných týmech, které proti sobě soupeří.

Trampolína se dá jednoduše složit a snadno se přenáší z místa na místo. Můžete si ji tak dát do batohu a vzít s sebou například do parku nebo ke kamarádovi. Ideální je hrát ji na louce nebo ve větším volném prostoru.

Házení podkovy tak trochu jinak

Hřiště pro házení podkovou dnes potkáme na každém rohu. V mnoha parcích jsou kolíky v zemi a děti se baví tím, že trénují svou přesnost. Existuje ale i zábava, která tento sport značně ozvláštní.

Hra s názvem Kubb Fun se dá hrát více způsoby. Jedná se o sadu kolíků, ze kterých se na jakémkoli travnatém povrchu sestaví hřiště. Jde o trochu komplikovanější a zábavnější házení podkovou, při němž se zabaví celá rodina.

Zkombinujte své dva oblíbené sporty

Patříte k milovníkům pétanquu? Nebo milujete bowling? Jestli jste příznivci obou těchto tradičních sportů, vyzkoušejte jeden netradiční. Hra Rollors je totiž tak trochu kombinací obou zmíněných. Je jednoduchá a její pravidla se snadno naučíte i s dětmi.

Na hru je potřeba zhruba osm metrů místa, což je poměrně dost prostoru. Jinak se ale jedná o jednoduchý a nepříliš náročný sport, jehož cílem je dosáhnout jednadvaceti bodů pomocí házení disků.

Změňte tenis za Ogosport

Jestli milujete hry, při kterých je třeba se trefit pálkou do míčku, jistě jste už zkoušeli tenis, badminton nebo ping pong. Pokud už vás tyto možnosti nelákají, je tu ještě jeden sport, který se jim podobá.

Základem Ogosportu jsou dvě jednoduché destičky, které si nasadíte na ruku a pomocí nichž si pinkáte se spoluhráčem míčkem.

Zdá se to možná jako snadná verze tenisu, ale překvapivě to není vůbec jednoduché. Pokud se rádi učíte novým věcem, tento netradiční sport bude pro vás tím pravým.

Zvláštních a nových sportů, které jste nikdy dříve nehráli, je velká spousta. Využijte proto krásného počasí a vyrazte do přírody s kamarády či s rodinou. Načerpejte energii ze sluníčka a užijte si zábav naplno.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články