Dagmar (40): Morální hodnoty šly stranou: Bojím se, že když nebudu po vůli, vyhodí mě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 40 prace
zena 40 prace

O tom, že se láska na pracovišti nevyplácí, se přesvědčila čtenářka Dagmar. Zamilovala se do svého nadřízeného a po čase se z jejich románku vyklubal vztah. V e-mailu tvrdí, že ji vztah omrzel, ráda by vyzkoušela něco nového. Teď se ale bojí o svou pracovní pozici.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Ucházela se o pozici sekretářky

„Když jsem odešla ze své první práce, kde jsem strávila dlouhé roky, chtěla jsem vyzkoušet něco nového,“ tvrdí Dagmar. Lákala ji práce sekretářky, jelikož se jí líbila vidina čistého prostředí. Dagmar hned na začátku svého hledání našla inzerát, kde menší účetní firma hledala asistentku a sekretářku.

„Neváhala jsem a ihned jsem reagovala,“ tvrdí. Na pohovoru ji překvapil sympatický vedoucí, který ji s radostí přijal, hned na první pohled si padli do oka více, než by se na pracovišti očekávalo. „Po pár dnech jsem se ocitla u něj doma u sklenky vína a on mě začal svádět,“ vypráví.

Vztah ji brzy omrzel a Dagmar začala vymýšlet, jak ho ukončit

Týdny ubíhaly a Dagmar se svým šéfem navázala vztah. „Dávali jsme pozor na to, aby se nikdo z pracoviště o našem vztahu nedozvěděl. Scházeli jsme se tajně a v zaměstnání jsme se chovali profesionálně,“ vysvětluje.

Dagmar si po čase uvědomila, že od vztahu očekává víc. „Nestačily mi tajné schůzky. Chtěla jsem skutečnou lásku,“ tvrdí. Dobře si ale uvědomovala, že je do ní její šéf zamilovaný, pokud mu dá košem, mohla by o své místo přijít.

Dala své city najevo

O jejich vztahu nikdo nevěděl, takže by se ani nemohla bránit. Pozice asistentky pro ni byla jako stvořená, proto nechtěla zaměstnání znovu měnit. Rozhodla se tedy, že své city dá jen lehce najevo a uvidí, jak bude její šéf reagovat.

Byla v šoku a vyděšená, když viděla, jak se zachoval. „Napsala jsem mu jen krátkou zprávu o tom, že bychom si měli dát pauzu, abych si vyjasnila své city, a už byl oheň na střeše,“ popisuje Dagmar. Její milenec se neudržel a začal jí vyhrožovat, že ji připraví o pracovní pozici. „Následně se mi snažil omluvit, ale já už jsem poznala, jaký je to člověk, a nevěřím mu. Jen teď nevím, co bude dál,“ dodává.

Snaží se svému šéfovi vyhýbat

Dagmar se v práci chová stejně jako vždycky, jen když přijde domů, vypne telefon a na zprávy a telefonáty od šéfa nereaguje. Předstírá, že je unavená nebo má nějakou práci, ale neví, jak dlouho bude její taktika vycházet. Přemýšlí, že si bude muset najít novou práci, aby se nemusela šéfovi pořád vyhýbat.

V práci nemají na osobní konverzaci prostor, toho Dagmar náležitě využívá. „Vím, že v kanceláři se mě na nic nezeptá, tak budu dál hrát tuto hru na nedostupnou a uvidím, kdy mě vyhodí,“ dodává.

Autorka: Tereza Hotovcová


Související články