Češi otevřou polní nemocnici v Letňanech a bude tam očkovat M.A.S.H. Podívejte se, jaké další vtípky baví internet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mash
Zdroj: Profimedia

Češi jsou národem vtipálků a ani vážná pandemická situace v zemi je nezastaví. Kreativita a rychlost reakcí na nová opatření pravidelně zahlcují sociální sítě. Našli jsme pro vás ty největší pecky, na které můžete na internetu narazit.

Už je to rok, co se Česká republika potýká s pandemií nemoci COVID-19. Během té doby vznikly jednak desítky opatření, ale také desítky vtipů. Podívejte se na výběr těch nejlepších.

Šití roušek a vyprodané potraviny

První vlnu Češi zvládli obstojně. Zatímco Itálie a Španělsko bojovaly s děsivými čísly nakažených. „Vláda tedy zakazuje italské těstoviny, španělské jahody a německý Eintopf. Pokud si nejste jisti původem potravin, volte vždy Penam,“ objevovalo se na sociálních sítích předabované video z krizového jednání vlády.

„Za další zakazuje vláda ponožky v sandálech, prdění do ruky a olizování podpaží s výjimkou situací, kdy to bude nezbytné.“, znělo v reakci na nesmyslné restrikce.

Na jaře, když Češi zavalili galanterie a šili roušky doma, zavalily internet tipy na jejich výrobu z pánských trenek, dámských podprsenek, kondomů či odpadkových pytlů.

„A nyní se s kamerou podíváme k panu Kropáčkovi z Manětína, který ze staré ždímačky, králíkárny a několika součástek z mopeda vyrobil plicní ventilátor,“ zní z úst věhlasného kutila Přemka Podlahy.

Narazit můžete i na černobílé snímky z dob, kdy se čekalo na zboží z Tuzexu. Dnes jsou ale doplněny o informaci, že se čeká, až někdo opustí prodejnu.

Často se objevují fotky, na kterých členové vlády zestárnou o desítky let, a konečně se začíná rozvolňovat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial)


Zákaz vycházení a home office

Češi nenechali nit suchou třeba na zpěvačce Iloně Csákové. Ta je v podstatě tváří jakéhosi odboje proti testování a očkování. Vždyť přeci Billl Gates nám dává čipy do nosu a zjišťuje, jestli pan Vomáčka dnes snídal chleba nebo vánočku.

Nutnost být doma do 21:00 a venčení psů jen do 500 metrů od domu se také zasloužily o vtipné reakce. „Takže když chci jít ven, stačí mi vzít si Ovčáčka,“ zní z bubliny prezidenta Zemana na profilu TMBK.

Andrej Babiš na tom samém profilu posílá lidi spát jako Večerníček: „Čau lidi, už bude devět, tak šupky hupky do postýlky.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial)

Home office se dočkal také série koláží fotek. Například cestující v letadle by ráda mluvila s kapitánem, ale letuška odvětí, že ten má home office. Nebo policisté, kteří měří rychlost jízdy vozidla z pohodlí gauče jen skrze televizní obrazovku.

Polní nemocnice a zavřené okresy

Plné nemocnice a nedostatek personálu? Žádný problém, nová polní nemocnice v Letňanech má zajištěné zdravotníky, a to ne jen tak ledajaké. „Nedostatkem netrpíme, přijede tým M. A. S. H. a bude očkovat.“

Zavřené okresy a nutnost mít třeba účet za plyn? Jestli máte doma indukční desku, nepodíváte se nikam.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ❤️Hitrádio FM❤️ (@hitradiofmcz)

To rozhodně není vše. Ministr Blatný na koni jako Zavírač, nikoli Zaklínač, nebo premiér Babiš, který pláče na rameno Ester z Pošty pro tebe, jak umí být lidi zlí.

Desítky a desítky dalších koláží a fotek, které denně vznikají v reakci na aktuální dění, určitě nejsou poslední.

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články