Vlk Yuki boří internet. Lidé nevěří, že je opravdu tak gigantický

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
yuki
Zdroj: Profimedia

Češi jsou národem pejskařů. Ne každý pejsek je ale vhodný například do bytu. Na Floridě má jedna chovatelka psa doslova obřích rozměrů. Tohoto mazlíčka byste do bytu určitě nechtěli a možná, že i vaše zahrádka by mu byla malá. Seznamte se s Yukim.


Pokud jste si mysleli, že obrovští vlci existují jen v pohádkách, dnešní příběh vás přesvědčí o opaku. Většího jste za celý život nejspíš nepotkali.

Yuki je hvězda Instagramu. Stalo se to díky Brittany Allen, dobrovolnici v záchranné stanici vlků, která je velmi aktivní a sociální sítě denně plní novými obrázky svého miláčka.

Někteří fanoušci pochybují o reálnosti fotek a nevěří, že je Yuki opravdu tak gigantický. Obviňují Brittany z toho, že fotografie upravuje ve Photoshopu.

Vlk není domácí mazlíček

Yuki je ale skutečný a v záchranné stanici je už od roku 2008. Dostal se tam poté, co ho původní majitel nezvládal a řekl, že vlk je na něj už moc. Pracovníci záchranné stanice dodávají, že toto je častý jev.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Brittany Allen (@brit_allen_)

Lidé si koupí štěně vlka s tím, že z něj bude domácí mazlíček, a pak jsou překvapeni, že jejich zvířátko jako vlk nejen vypadá, ale také se tak chová.

Dobrovolníci dále upozorňují, že vlci jsou extrémně nároční na výchovu a nejsou to klasičtí psi, které si lidé pořizují jako domácí mazlíčky.

Yuki je senzací

Yukimu udělali DNA testy a zjistili, že je z 87,5 % šedý vlk, z 8,6 % sibiřský husky a z 3,9 % německý ovčák. Možná že právě díky této kombinaci dorostl dvanáctiletý Yuki do rekordních rozměrů.

V záchranné stanici na Floridě je rozhodně největší, s čímž souvisí i jeho velká spotřeba potravy. Yuki spořádá každá týden dvacet kilogramů syrového masa.

Měří přes 152 cm a váží 55 kilogramů. Někteří fanoušci vtipkují, že tento vlk určitě hrál ve světoznámém seriálovém hitu Hra o trůny.

Zdroj: ksat.com
Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články