Nenasytná liška ukradla lidem přes 100 bot. Co když je členkou organizované skupiny, bojí se lidé

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
liska boty 2
liska boty 2

Že se chce někdo obohatit majetkem jiných, je bohužel v lidském světě běžné. Vychytralí lupiči se ale najdou i ve zvířecí říši, jen o tom tolik nevíme. Co když se ale člověk stane obětí zlodějského zvířete? Své o tom ví obyvatelé Berlína, které terorizovala šelma, co si políčila na jejich boty.

Když si v druhé polovině červenec Christian Meyer všiml, že mu z verandy zmizela jedna nová bota, zpozorněl.

Nechápal, kam se jeho nová běžecká bota poděla. Přeci jen ale tento kousek v jeho botníku byl poměrně drahý, tak se rozhodl po zloději pátrat.

Lidská závist je všemocná, třeba za zmizením této věci mohl nerudný soused, napadlo ho.

Zjistil, že není jediný poškozený. Rozhodl se lišku pronásledovat

Jak postupoval ve svém soukromém vyšetřování, zjistil, že není zdaleka jediným, komu se v berlínské čtvrti Zehlendorf ztrácí boty.

Když dostal tip na lišku, která si hrdě nese se dvě modré žabky v tlamě, nevěřil svým očím.

O pár dní později ji ale viděl znovu, a tak se rozhodl ji pronásledovat. Téměř hodinu se brodil skrze houští, aby zjistil, kam má zrzavá zlodějka se svým úlovkem namířeno.

Díky své nenápadnosti zjistil, že liška má tajnou skrýš, v níž ukradené boty schovává. Bylo jich tam více než sto.

Zdroj: Osobní archiv Christiana Meyera

Šelma kradla různé typy obuvi. Nejradši měla ty gumové a barevné

Liška byla asi velká parádnice, protože si libovala i v různých druzích obuvi.

Ve svém úkrytu měla tenisky, pantofle, sandály i crocsy, kterých tam měla nejvíc. Zřejmě i přes svou nenasytnost měla ráda pohodlí, možná se jí jen líbily jejich rozmanité barvy.

Ačkoliv důvod, proč liška takto jednala, je stále neznámý, Berlíňané si mohli oddychnout, jelikož se se svými oblíbenými kousky zase shledali.

Tedy až na samotného Meyera, jehož ztracená bota nebyla nikdy objevena. A tak to je ve výsledku právě zlodějka bot, kdo se směje naposled.

Lišky řádily i v minulosti

Tento případ však není jedinou popsanou událostí, kdy liška kradla lidem boty.

Loni v létě pozlobila jednu ženu v australském Melbourne, když ji během dne ukradla boty z verandy rovnou třikrát. Dotyčná její počínání zachytila na video, aby jí celý svět věřil.

Jistě tak soucítila s berlínskými poškozenými i s těmi z Japonska, kde další liška v roce 2018 odcizila více než čtyřicet párů bot.

Podobně se chovala i liška ze západního Německa, která si přivlastnila na sto dvacet kusů. Pravděpodobně proto, aby si její mláďata měla s čím hrát.

Jestli lišky jednaly nezávisle na sobě, nebo jde o speciální organizovanou skupinu, není známo.

Autor: Šárka Blahoňovská

Související články