Komerční sděleníŽivotní styl

Zdravý životní styl vám může vydělat a ušetřit i nemalou finanční částku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rodina laska
Zdroj: {9dream studio} / Shutterstock.com

Mnoho Čechů si každoročně dává různá předsevzetí týkající se životního stylu. Začnu cvičit, zhubnu, budu běhat, budu zdravě jíst, přestanu kouřit. Taková změna sebou může přinést i nemalou finanční úsporu. Ušetřit peníze můžete bezpochyby tím, že budete kupovat méně nezdravých a naprosto zbytečných potravin, zvýšením úspor za cigarety, ale ušetřit můžete i na platbách za životní pojištění.

Zdravý životní styl = nižší sazby za pojištění

Mnoho pojišťoven totiž zohledňuje životní styl svých klientů, čímž vlastně i motivuje ke zdravějšímu životnímu stylu. Některé pojišťovny přihlížejí při výši plateb, zda klient sportuje či nikoli. Můžete se tak setkat s tím, že o finální ceně za pojistný produkt rozhodne vaše tělesná váha a BMI, zda sportujete, jste nekuřák a nemáte léčený krevní tlak. Zkrátka a dobře, zdravý životní styl se vyplácí. Rozdíly mohou být výrazné, a to až ve výši 30 % úspory za zdravý životní styl.

Srovnání životního pojištění od různých pojišťoven můžete vyzkoušet sami z pohodlí kancelářského křesla nebo oslovit pojišťovacího agenta, který vám srovnání provede. Zdravotní stav se jednak posuzuje na základě lékařské prohlídky, ale pomoci může i aplikace v mobilním telefonu. Touto cestou se vydala kupříkladu společnost Mutumutu (sleduje fyzické aktivity), která na životním pojištění spolupracuje s Komerční pojišťovnou.

Aplikace této společnosti zaznamenává chůzi, běh, jízdu na kole. Za pravidelný pohyb vrací klientům každé 3 měsíce v průměru 500 Kč. Za nekouření, pravidelnou sportovní aktivitu a preventivní lékařské prohlídky mohou lidé získat slevu na pojistném ve výši od 5 do 30 %.

Hýbat se a mít optimální tělesnou váhu se vyplácí

Zdravý životní styl vám zajistí kvalitnější život, větší komfort, možnost získat peníze zpět, ušetřit a zajistit sebe i své blízké co nejlépe. Čím víc budete tedy dbát o své zdraví a budete fit, tím větší úspory se můžete dočkat. Za „vyběhané“ peníze si můžete pořídit třeba lepší obuv či kvalitní sportovní oblečení. Nebo si také koupit zdravé potraviny či doplňky stravy a opět investovat do ještě pevnějšího zdraví. Pokud tedy stále váháte, může to být právě pro vás bezva motivace. Takto máte pořád svého osobního trenéra, který vám dýchá na paty, stále u sebe. Upevníte si tak své zdraví a ještě zhubnete nějaké to kilo.

Co zahrnuje zdravý životní styl?

 • Pravidelný pohyb
 • Zdravá strava – omezit cukry, výrobky bílé mouky, nepřejídat se, dát přednost potravinám s nízkým glykemickým indexem
 • Kvalitní spánek (zbytečně neponocovat)
 • Nekouřit
 • Dodržovat pitný režim
 • Dostatek vlákniny ve stravě
 • Omezit alkohol
 • Pobývat na čerstvém vzduchu, sluníčku
 • Naučit se odpočívat, relaxovat
 • Vyhýbat se negativním situacím a lidem
 • Otužovat se

Autor: redakce


Související články