Zapomenutá místa České republiky: Vyrazte během léta za méně známými památkami

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Praha
Zdroj: Shutterstock

Přemýšlíte, kam letos se svou rodinou vyrazíte na dovolenou? I v České republice je celá řada památek, které jste pravděpodobně ještě nenavštívili. Popřemýšlejte například o tom, že se letos podíváte na jedno z následujících méně známých míst.

Máte pocit, že jste v České republice viděli snad už všechno? Přesvědčíme vás o opaku. Následující památky nejsou navštěvovány tak hojně, přesto ale rozhodně stojí za vidění.

Železné hory

Železné hory jsou kopce nad Chrudimí. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast, ale také geopark. Najdete tu tak kromě rostlin a stromů také celou řadu neživých součástí přírody.

V oblasti můžete také navštívit zříceninu hradu Lichnice. Ta je podle serveru Informuji velmi romantickým místem především při západech slunce. Do místa se dostanete velmi dobře autem, ale také vlakem i autobusem. Pokud tak plánujete výlet, při kterém si užijete přírodu a naučíte se něco zajímavého i o kamenech a české historii, Železné hory můžeme doporučit.

Chřiby

Chřiby jsou pohoří na Moravě, na které mnoho lidí často zapomíná. Najdete zde nádhernou přírodu, mimo jiné ale také například hrad Buchlov. Pokud patříte k milovníků výhledů, navštivte také kamennou rozhlednu na vrchu Brdo nebo blízkou rozhlednu Salaš.

Zákoutí Prahy

I v Praze se nachází několik památek, které možná neznáte. Většinu z nich navštěvují pravidelně především místní obyvatelé. Své kouzlo má například soustava pěti propojených zahrad na prudkém jižním svahu u Pražského hradu.

Velká Pálffyovská zahrada nacházející se na Malé Straně láká milovníky přírody a květin. Posezení u místní fontánky může být příjemným zážitkem nejen pro romantiky. Dále na Malé Straně naleznete také Ledeburskou zahradu, kde mezi keři a květinami především v létě najdete příjemný únik od reality.

Zdroj: Informuji, Styl Života, Český Svaz Ochranářů Přírody, Krazom

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články