Žádné hnědé bonbóny a místnost pro paruky. Přehnané požadavky celebrit vás dostanou

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Cher Van Halen
Cher Van Halen

Hvězdné manýry provázejí snad každou celebritu. Mnohé z nich testují, co vše si mohou dovolit. To se týká jídla, pití i požadavků na speciální věci v šatně. Přečtěte si o těch nejbizarnějších položkách v dodatku smlouvy, v tak zvaném rideru.

Van Halen

Rider rockerů Van Halen z roku 1982 patří mezi ty nejlegendárnější. Obsahoval totiž poněkud absurdní požadavek v podobě mísy plné bonbónů, z níž musely být předem vybrány ty hnědé barvy.

Ačkoliv se to zdá pouze jako výstřelek, měl své opodstatnění. Kapela se tím ujistila, že pořadatel koncertu bere rider vážně a čte ho až do konce.

Beyoncé

Když se v roce 2004 dostalo Beyoncé pocty zazpívat národní hymnu ve finále Super Bowlu, pořadatelé ještě netušili, s jakým požadavkem na catering Beyoncé přijde.

Pěvecká hvězda si totiž jako jedno z jídel vyžádala kousky kuřete s tím, že musí být „pořádně okořeněné“. To by možná nebylo tak divné, pokud by tento požadavek nebyl napsán velkými písmeny s dodatkem, že marináda musí obsahovat sůl, pepř, chilli a čerstvý česnek.

Cher

Cher dostála své pověsti divy nejen na pódiu, ale i mimo něj. Vymohla si to, že ona ani nikdo z jejího týmu nebude nosit backstage passy, tedy cedulky se jménem na krku nebo připnuté na oděvu, protože organizátoři by si zkrátka měli jejich obličeje zapamatovat. Zpěvačka navíc požaduje jednu místnost navíc speciálně pro své paruky.

David Husselhoff

Představitel Mitche Buchannona z Pobřežní hlídky překvapil svým požadavkem na vlastní fotografii v životní velikosti v šatně. Přiblížil i její zpracování, měla být totiž vytištěná na kartonu a ořízlá, aby působila co nejautentičtěji.

Těžko říci, to tím Husselhoff sledoval, možná mu jen v místnosti nestačilo obyčejné zrcadlo.

Lady Gaga

Lady Gaga má ráda extrémy. Dokazuje to i její rider z Monster‘s Ball tour, jež trvala dva a půl roku. Jedním z jejích požadavků byl manekýn „s načechraným růžovým pubickým ochlupením“.

Její asistentka si navíc vyžádala, aby jí byly zaslány vzorky toho, jak bude figurína vypadat. Gaga tak chtěla své šatně oblepené plakáty Davida Bowieho, Eltona Johna a Billie Holiday dodat punc glam rocku.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články