Vytvořte dětem na Velikonoce vajíčko s překvapením. Potěší je hračka i žvýkačky

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Cokoladove vajicko
Zdroj: Shutterstock

Většina dětí se na Velikonoce těší hlavně kvůli koledě. Dostávají ji chlapci za to, že vyšlehají děvčata, u menších dětí ale obvykle rodiče připraví nějakou tu odměnu i pro dívky. Barvená vajíčka vařená natvrdo ale obvykle děti příliš neocení.

Pokud chcete svým ratolestem udělat radost, můžete jim koupit různé čokoládové tyčinky, zajíčky nebo vajíčka. Co takhle ale připravit čokoládové vejce s překvapením doma? Není na tom nic náročného a kromě sladkosti dáte svému malému chlapci či dívce ještě drobnou hračku.

Jak na přípravu vajíčka s překvapením

Na přípravu tohoto speciálního velikonočního dárku pro děti budete potřebovat 100 gramů hořké či mléčné čokolády a 100 gramů bílé čokolády. Dále si potom připravte formičky ve tvaru půlvajíčka a také drobné plastové vajíčko, do kterého ukryjete hračku. Získáte ho například z čokoládových vajíček koupených v obchodě.

Do misky rozlámejte hořkou či mléčnou čokoládu a nechte ji rozpustit ve vodní lázni. Nechte čokoládu trochu vychladnout a potom s ní naplňte formičky tak, abyste pokryli pomyslnou skořápku vajíčka. To samé potom udělejte s bílou čokoládou.

Půlky vajíček nechte zatuhnout. Potom vezměte jednu bílou a jednu tmavou polovinu, na pánvi opatrně nahřejte jejich hrany a spojte je k sobě. Ještě předtím samozřejmě dovnitř umístěte malou krabičku s překvapením. Vajíčko nechte zatuhnout a zabalte ho do celofánu.

Co do vajíčka?

Jako překvapení pro své děti můžete dát do vajíčka mnoho věcí, fantazii se meze nekladou. Klasikou je nějaká malá hračka, panáček či zvířátko. Přidat ale můžete třeba také samolepky, pro dívky nějaký plastový šperk jako prstýnek či náušnice.

Pokud jsou vaše děti hodně na sladké a hračku by neocenily, můžete vajíčko naplnit lentilkami, dát do něj bonbony nebo žvýkačky. Jaké překvapení nakonec vaše ratolesti čeká, to je jen a jen na vás.

Zdroj: Food One How to, Lifee, Extra, Top Recepty

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články