Vyrobte si domácí sprej proti prachu za hubičku: Ničí nečistoty a zabraňuje jejich vzniku

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Sprej proti prachu
Zdroj: Shutterstock

Ať už bydlíte v bytě, nebo v domě, prach se tvoří všude. Je potřeba ho pravidelně stírat z nábytku minimálně jednou za dva dny. Někdo to ale dělá dokonce i dvakrát denně. A prach se i tak stále drží a po půl hodině není poznat, že jste uklízeli. Máme pro vás tip na domácí sprej, který tohle změní.

Velká část lidí prach stírá z nábytku navlhčeným hadříkem. Pouze to ale nestačí. Je potřeba místa ošetřit a vytvořit tak jakousi prevenci proti usazování prachu. Na to existuje řada drahých přípravků, které zakoupíte v drogerii. A nebo si můžete vyrobit jeden snadno sami doma.

Domácí sprej proti prachu za hubičku

Na přípravu domácího spreje proti prachu budete potřebovat ocet, olivový olej a esenciální olej ideálně s citronem nebo citronovou trávou.

Ocet je skvělým pomocníkem na čištění nečistot všeho druhu. Proto je vhodný jako čisticí složka spreje. Olej zase zanechává povrch mírně kluzký a tím pádem je prevencí před usazováním dalších vrstev prachu.

Na závěr je tu esenciální olej, který má antibakteriální účinky. Nejenže váš dům zbaví prachu, ale pomůže například i alergikům, aby se jim v domě lépe dýchalo. Navíc krásně voní a po úklidu budete mít v bytě krásně svěží vzduch s nádechem citronové vůně.

Dvakrát týdně

Všechny zmíněné suroviny jednoduše smíchejte dohromady, dejte je do rozprašovače a následně s tekutinou ošetřete prachem napadená místa. Stačí nastříkat trochu přípravku a jemně místo setřít hadříkem.

Zatímco po běžném stírání prachu se nová vrstva začne usazovat téměř okamžitě, s tímto přípravkem máte jistotu, že několik dní prach neuvidíte. Nemusíte tak stírat každý druhý den, stačí vám úklid provést dvakrát za týden.

Zdroj: Pins & Procrastination, Living Well Mom, Family Handyman

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články