Vosí hnízda lze naplnit i jinak než vaječňákem. Francouzská verze tohoto cukroví je vhodná i pro děti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vosi hnizda
Zdroj: Shutterstock

Vánoce se nezadržitelně blíží. Většinu pečených druhů cukroví už byste měli mít připravenou. Linecké či pudinkové už křehne na balkonech a teď je řada na nepečených druzích, které se dělají až na poslední chvíli. A právě k těm patří i vosí hnízda.


Někdo jim také říká včelí úly. Nepečené cukroví známe především jako kombinaci piškotu, ořechového těsta a náplně z vaječného likéru. Věděli jste ale, že existuje i řada dalších možností, jak si vosí hnízda připravit? Náplní je totiž víc, než si možná myslíte.

Klasická vosí hnízda

Na klasická vosí hnízda budete podle serveru Cuketka potřebovat 150 gramů mletých piškotů, 100 gramů moučkového cukru, 70 gramů másla, 50 gramů mletých ořechů, 3 lžíce mléka, 3 lžíce kakaa, 2 lžíce rumu a piškoty. Ze všech surovin vypracujete těsto, které plníte do formiček a tvarujete z něj vosí hnízda.

Než je ale posadíte na piškoty, je potřeba je něčím naplnit. V případě klasických vosích hnízd, která možná děláte pravidelně doma, jde o náplň z vaječného likéru. Budete na ni potřebovat 75 gramů másla, 75 gramů moučkového cukru, 2 lžíce vaječného likéru a lžíci rumu.

Všechny suroviny opět smícháte a vzniknout by vám měla tekutina konzistencí podobná medu. Hustým likérem pak plňte hnízda a pokládejte je na piškoty, ke kterým se díky němu přilepí. Recept na toto cukroví je velmi snadný a velkým plusem je, že se nemusí péct. Takto připravená hnízda jsou ihned ke konzumaci.

Vosí hnízda s kokosem

Kromě klasických hnízd existuje například tato verze, ve které do náplně (a někdy i do těsta) zamícháte kokos. Na náplň do kokosových vosích hnízd budete potřebovat 60 gramů měkkého másla, 50 gramů moučkového cukru, polovinu vanilkového cukru, 2 lžíce rumu a kokos.

Smíchanými surovinami plníte hnízda tak, jak jste zvyklí, píše web Top recepty. Pokud chcete kokosová vosí hnízda udělat ještě zajímavější, můžete jejich špičku ponořit do rozteklé čokolády a obalit ji následně v kokosu. Budou tak připomínat trochu i zasněžený vánoční stromeček.

Francouzská vosí hnízda

V neposlední řadě si můžete doma připravit také takzvaná francouzská vosí hnízda. Na jejich náplň budete potřebovat vanilkový krém, višňový kompot a piškoty. Několik nadrcených piškotů rozmixujte společně s kompotem, následně je s krémem vyšlehejte v tuhou hmotu.

Tou pak plňte vosí hnízda. Ta jsou vhodná i pro děti, protože tato verze neobsahuje alkohol. Pokud si nicméně úly chcete vylepšit, lžičku vaječného likéru do nich vždy přidat můžete, uvádí Česká televize.

Zdroj: Top recepty, Česká televize, Cuketka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články