Vodní hamburger: Trend TikToku zkritizoval i Gordon Ramsay. Podle mnoha lidí jde ale o lahůdku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vodni burger
Zdroj: Shutterstock

TikTok je platforma plná zajímavých videí, z nichž velkou část tvoří originální recepty. V poslední době se po síti šíří trend s názvem water burger, tedy do češtiny přeloženo jako vodní hamburger. A i když to zní možná zvláštně, podle uživatelů, kteří recept vyzkoušeli, jde o lahůdku.

Vodní burger sdílel na svém profilu například uživatel Trendy Chef. I ten se podobně jako ostatní dočkal mnoha negativní reakcí, řada lidí totiž nevěří tomu, že by tohle jídlo bylo dobré. Jak je ale u videa uvedeno, kdo nevyzkouší, neuvěří.

Vaření masa ve vodě

Vodní hamburger se připravuje prakticky stejně jako ten klasický. Patří do něj sýr, okurky, rajčata, majonéza. To vše se dává do velké kulaté bulky. A samozřejmě nesmí chybět maso.

@_butter_dawg_ Water burger #fyp #trending #viral #foryou #burger #recipe #texas #funny #gross ♬ original sound – Butter Dawg

Právě to je ale připravováno odlišně. Zatímco běžně se placičky z mletého masa smaží na pánvi, v tomto případě se ponoří do vody a vaří se. Následně se pak společně se zbytkem surovin dají do bulky.

Jak uvádí NDTV Food, tato příprava masa vlastně není nic nového, obvykle se ale nespojuje právě s tímto pokrmem. Mnoho lidí je tak k vodním hamburgerům skeptických.

Rozděluje uživatele na dva tábory

Water burger už na svém profilu zveřejnilo několik uživatelů. Pod jejich videi se objevují reakce obojího typu: zatímco jedni mají za to, že by příprava masa ve vodě mohla dodat burgerům zajímavou chuť, jiní si tím nejsou tak jistí.

„Dokud nám neukážeš, jak to jíš, neuvěřím, že je to dobré,“ píše například pod jedním z klipů uživatel Vicky13. Na trend zareagoval také slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsay.

„Proboha živého, co to dělá? Ne, ne, ne a ne. To není možné,“ diví se v reakci na jedno z videí. Ačkoli se zdá, že má trend mnoho odpůrců, řada lidí naopak tvrdí, že jsou burgery vynikající. Pokud se chcete dozvědět pravdu, budete je nejspíš muset doma vyzkoušet.

Zdroj: TikTok, The Kitchn, Slurrp, NDTV Food, Hello!, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články